Zadecydował ostatni kwadrans. Złoty gol Jikii !!!

Spotkanie 13 kolejki ligowej z Unią Racibórz z pewnością na długo zapisze się w pamięci łaziskich piłkarzy, którzy przegrywając do 76 minuty 0:2, w dramatycznych okolicznościach   odrobili straty zgarniając pełną pulę w ostatniej sekundzie gry.

Wczorajsza rywalizacja na świeżo wyremontowanym Stadionie Miejskim w Raciborzu, rozpoczęła się od przewagi gospodarzy, którzy będąc bardzo zdeterminowani po ostatnich niepowodzeniach w lidze szybko przejęli inicjatywę okupując pole karne Polonii by jak najszybciej wyjść na prowadzenie. W 9 minucie zza szesnastki,  Frankego postraszył Badowski strzelając obok słupka natomiast w 17 minucie po faulu Bajora  na raciborskim graczu w zamieszaniu podbramkowym, wynik skutecznym strzałem z rzutu karnego otworzył Woniakowski. Strata gola bardzo szybko podziałała na podopiecznych Krystiana Odrobińskiego lecz strzał Adamczyka z 19 minuty minął światło bramki, a później po wrzutce Smyli w raciborską szesnastkę, naszego szybkiego skrzydłowego uprzedził Kapusta wyłapując futbolówkę. Po chwili znów w natarciu byli gospodarze jednak z ich nacisków niewiele wynikało, stuprocentową sytuację Kocota skuteczną interwencją między słupkami bramki Polonistów udaremnił Franke, a w kolejnych sekundach sprawę wyjaśniali obrońcy wybijając piłkę jak najdalej od swojej bramki. Jeszcze przed przerwą Polonia mogła doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie uderzenie Fabisiaka z 18 metrów poszybowało nad poprzeczką zaś kilka sekund później piłkę po strzale Kaszoka z okolic 30 metra golkiper Unii sparował na rzut rożny.

Po zmianie stron na boisku można było podziwiać wymianę ciosów z obydwóch stron. Unici próbowali zaskoczyć łaziszczan to z akcji, to  ze stałego fragmentu gry, a Polonia stawiając im mocny opór zrewanżowała się akcją z 65 minuty kiedy w świetnej sytuacji znalazł się Adamczyk lecz brakło mu dosłownie niewiele gdy w ostatniej chwili jego strzał z ostrego kąta z bliskiej odległości, z nadludzkim wysiłkiem nad poprzeczkę przeniósł raciborski bramkarz. Pięć minut później wielki zapał Polonii ostudził kontratak, po którym na 2:0 rezultat podwyższył Kocot umieszczając piłkę w siatce po rykoszecie łaziskiego bramkarza. Po tym trafieniu rywale z Raciborza będąc pewni, że nic im nie grozi zaczęli się cofać pod własną bramkę jednak to co się wydarzyło w ostatnim kwadransie gry  wywołało duży szok i niedowierzanie wśród kibiców gospodarzy. Od 76 minuty gdy zawodnicy Unii zaczęli się skupiać na obronie wyniku, to Poloniści  widząc co się dzieje, ruszyli z  odsieczą. Najpierw po akcji z Badurą na prawej stronie, Smyla centro strzałem z boku pola karnego przelobował Kapustę posyłając piłkę do siatki nad jego głową. Kiedy w 88 minucie po ponownym podaniu Badury z prawej strony na wolne pole, bramkę na 2:2 zdobył Habor po ograniu trzech obrońców i strzale  oddanym z ok. 20 metrów przy słupku, rywale stracili już kontrolę nad spotkaniem. Wreszcie nastąpił moment, którego mogli się spodziewać chyba tylko najwięksi optymiści bowiem po przeprowadzonej kontrze, piłka od Prochownika trafiła do Badury, który  tym razem wysokim podaniem obsłużył  wychodzącego przed nim na pozycję Jikię po czym łaziski napastnik wykorzystując spóźnioną reakcję  raciborskiej defensywy  przeniósł szalę zwycięstwa na stronę Polonii strzelając gola na wagę złota w ostatniej sekundzie gry co wywołało wśród jego kolegów na boisku oraz tych na ławce rezerwowych w towarzystwie sztabu szkoleniowego ogromny wybuch radości, bo patrząc na postawę łaziszczan w całym meczu, to ten triumf po prostu im się należał.