Aktualności

Przed meczem z LKS-em Czaniec.

Przed nami szósta seria spotkań w drugiej grupie śląskiej IV ligi. Łaziszczanie w swoim trzecim wyjazdowym meczu o kolejne cenne punkty rywalizować będą z wymagającą drużyną jaką jest LKS Czaniec.

Zespół prowadzony przez trenera Macieja Żaka  z meczu na mecz nabiera coraz większego tempa. Do tej pory piłkarze LKS-u zgromadzili jedenaście punktów notując   trzy zwycięstwa i dwa remisy oraz stosunek bramek 7:3 co daje im  trzecią pozycję. W poprzedni weekend nasi przeciwnicy okazali się lepsi w Skoczowie od Beskidu 09 wygrywając 2:0. 

Dla piłkarzy Polonii, którzy w zeszłą niedzielę po dobrej grze zremisowali w Łaziskach z LKS-em Goczałkowice 1:1( bramkę zdobył Dominik Miłek ),  najbliższy pojedynek będzie  trzecią próbą  zdobycia  pierwszego  kompletu punktów na obcym boisku tej jesieni. Aktualnie podopieczni Marka Mazura po pięciu kolejkach zajmują  dziewiątą lokatę, a ich dorobek to siedem punktów, dwa zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki przy bilansie bramkowym 10:10.

Spotkania ligowe Polonii z czanieckim LKS-em bardzo często miały wyrównany charakter . Mimo to statystyki zdecydowanie przemawiają za łaziszczanami. Zespół z Pol-Areny w czternastu pojedynkach odniósł dziesięć zwycięstw, dwa remisy i poniósł dwie porażki strzelając 19 goli i tracąc 4. W Czańcu, Poloniści cztery razy cieszyli się ze zwycięstwa, dwa razy zremisowali oraz ponieśli jedną porażkę zdobywając dziewięć bramek i tracąc jedną. Z  kolei przed własną publicznością, łaziski zespół odnotował sześć zwycięstw i jedną porażkę oraz stosunek bramek 10:3.

Początek tego ciekawie zapowiadającego się starcia  między LKS-em Czaniec i Polonią  Łaziska  w sobotę, 14 września o godz. 16:00 w Czańcu. Kibiców serdecznie zapraszamy !!!