Aktualności

35 lat Jerzego Janeckiego z mikrofonem w Polonii Łaziska.

Bez niego trudno jest sobie wyobrazić ligowe mecze Polonii odbywające się na łaziskiej Pol-Arenie, a jego wszystkie notatki  najpełniej świadczą o tym, jak bardzo oddany jest swojemu klubowi. Dzięki takiej postawie może być on przykładem dla młodszego pokolenia  miłośników piłki nożnej  i sympatyków swojego klubu. Poza komentowaniem zmagań sportowych jest także kronikarzem oraz statystykiem  prowadzącym  bardzo szczegółowe statystyki z każdego sezonu Polonii Łaziska zarówno indywidualne gdzie pod uwagę jest brany każdy z piłkarzy oraz całego zespołu. Prezentujemy dziś sylwetkę Jerzego Janeckiego, spikera  Klubu Sportowego „Polonia” Łaziska Górne, który dzisiaj obchodzi Jubileusz 35-lecia pracy z mikrofonem.

 

Jerzy Janecki  w roli spikera zadebiutował 19 marca 1985 roku, a jego pierwszym wydarzeniem sportowym z mikrofonem, które skomentował na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych było ligowe spotkanie Polonii z Górnikiem Siersza w rundzie wiosennej, które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Wówczas bramkę zdobył Kazimierz Kaszok i była to pierwsza bramka dla łaziskiej drużyny ogłoszona przez naszego Jubilata.  W tym okresie poprowadził on ponad 500 spotkań ligowych i pucharowych piłkarzy Polonii, a poza futbolem, który jest jego oczkiem w głowie, miał również przyjemność  komentować mecze  łaziskich szczypiornistów rywalizujących w tym czasie w rozgrywkach I Ligi ( obecnie II Liga ), a także Turnieje Piłki Ręcznej im. Jana Olszówki , które od 30 lat odbywają się w Łaziskach oraz Turniej Piłki Ręcznej w Chorzowie-Batorym z okazji Jubileuszu istnienia Śląskiego Związku Piłki Ręcznej. Z wydarzeń sportowych Pan Jerzy miał jeszcze okazję poprowadzić kryterium uliczne z zawodów kolarskich w naszym mieście. Poza tym od 11 lat czynnie udziela się  podczas zawodów odbywających się w hali MOSiR-u  komentując  halowe turnieje piłki nożnej seniorów i grup młodzieżowych w okresie zimowym, wspomniane powyżej turnieje piłki ręcznej im. Jana Olszówki, a od sześciu lat prowadzi również ligowe mecze siatkarek Polonii, które aktualnie rywalizują w III Lidze ( I Liga Śląska ), a w latach 2015 -2018 występowały w drugiej lidze . Poza wydarzeniami odbywającymi się na stadionie oraz w hali , Jerzy Janecki miał  także zaszczyt prowadzić imprezy jubileuszowe klubów sportowych z Orzesza, Wyr i Gardawic  oraz dwie gale z okazji Jubileuszu 85 i 90-lecia łaziskiego sportu w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych.

 

Z tej okazji naszemu  Jubilatowi  składamy serdeczne gratulacje i życzymy dużo zdrowia, wytrwałości oraz wielu powodów do radości z osiągniętych sukcesów przez łaziskich sportowców.

Wszystkiego Najlepszego !!!

 

 

źródło zdjęcia: Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach