Aktualności

Polonia otrzymała Voucher za udział w Finale Pucharu Polski. Trofeum dla Pniówka Pawłowice.

W niedzielne popołudnie na Pol-Arenie rozegrano finałowe spotkanie o Puchar Polski Podokręgu Tychy, w którym piłkarze Polonii Łaziska rywalizowali z Pniówkiem Pawłowice.

W pierwszej odsłonie, która zakończyła się bezbramkowym remisem, więcej sytuacji strzeleckich stworzyli zawodnicy z Pawłowic, ale ich strzały albo mijały światło bramki albo zagrożenie skutecznie eliminowali defensorzy Polonii wraz z bramkarzem Marcinem Toporem na czele, będącym dziś w dobrej formie ( mając na uwadze, że cała drużyna trenuje od półtora tygodnia). W 32 minucie świetną okazję do zdobycia bramki mieli Poloniści. Dawid Hewlik ścigając się z obrońcą gości, znalazł się w sytuacji „jeden na jeden” z bramkarzem, ale pod naciskiem pawłowickiego stopera, który zdążył jeszcze do niego dobiec, huknął on nad poprzeczką. W 43 minucie bardzo groźnie zrobiło się w polu karnym gospodarzy, ale łaziscy obrońcy w porę zdążyli zainterweniować wybijając dwukrotnie futbolówkę z linii bramkowej.

Po zmianie stron, dobrze na murawie zaprezentowali się łaziszczanie. W 60 minucie spotkania Bartosz Smyla zagrał naprzód do Ireneusza Badury i ten wpadając z piłką w pole karne, zmieścił ją w siatce dając prowadzenie gospodarzom.

Polonia by utrzymać dla siebie korzystny rezultat zaczęła skupiać się na grze obronnej, a Pniówek coraz mocniej napierał na bardzo dobrze broniących się łaziskich piłkarzy. Mimo to trzecioligowcowi udało się dopiąć swego i w doliczonym czasie gry Szatkowski skutecznym uderzeniem futbolówki głową doprowadził do wyrównania. Remis w tym meczu oznaczał konkurs rzutów karnych gdzie lepsi okazali się zawodnicy z Pawłowic i to oni z rąk Prezesa Podokręgu Tychy, Piotra Swobody otrzymali Puchar i Voucher o wartości 2000 zł na zakup sprzętu sportowego natomiast Polonia za udział w Finale otrzymała Voucher o wartości 1500 zł na zakup sprzętu sportowego. Poza władzami Podokręgu Tychy, na łaziskim stadionie mecz finałowy obserwował również Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej - Henryk Kula, który nie szczędził słów uznania dla golkipera Polonii za jego dobrą dyspozycję na boisku w dzisiejszym meczu.

Finał Pucharu Polski Podokręgu Tychy

14.06.2020

Polonia Łaziska – Pniówek Pawłowice 1:1 ( 0:0 ) k. 2:4

bramka dla Polonii:

Badura – 60 min. ( asysta Smyla )

bramka dla Pniówka:

Szatkowski – 90+3 min.

Sędzia: Paweł Łukaszczyk ( Tychy )

Mecz bez udziału publiczności

Polonia Łaziska: Topór – Wolny, Smyla, Gersok, Uniejewski, Widuch, Fabisiak, Nowak, Badura, Just, Hewlik( 78 Prochownik )

Pniówek Pawłowice: Świerczek – Glenc, Zalewski, Płowucha( 72 Weis), Mazurkiewicz, Adamek, Musioł, Lewandowski( 46 Trąd ), Morcinek( 76 Semeniuk ), Łukasik( 56 Zajączkowski ), Szatkowski