Pierwsze koty za płoty.

1:3. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie inaugurujące rundę jesienną sezonu 2020/2021 w IV lidze gr. śląskiej I między Polonią Łaziska i Przemszą Siewierz w sobotnie popołudnie na Pol-Arenie. W wyjściowym składzie zespołu trenera Marka Mazura zadebiutowali młodzieżowcy Klaudiusz Sommer i Patryk Linek. Pojawił się też Mateusz Mazurek, dla którego jest to trzeci powrót do barw klubu z Łazisk Górnych natomiast po przerwie na placu gry po raz pierwszy zobaczyliśmy młodzieżowców: Szymona Góreckiego oraz wychowanka Polonii, Bartosza Szojdę.

Polonia od pierwszych chwil zaczęła prowadzić szybką i składną grę. Po dziesięciu sekundach pierwszą akcję przeprowadził Mateusz Mazurek jednak został zablokowany przez obrońców rywali i Przemsza wyszła z kontratakiem, po którym w 30 sekundzie meczu bramkę dającą prowadzenie gościom zdobył nieobstawiony przez obronę Polonii, Sobczyk strzelając w okienko z 20 metrów . Łaziszczanie doprowadzili do remisu w 23 minucie, najpierw Bartosz Just strzałem zza pola karnego trafił w siewierskiego golkipera, ale po chwili bramkarz Przemszy musiał wyciągać futbolówkę z siatki gdy tę po uderzeniu rozgrywającego Polonii skutecznie dobił Mateusz Mazurek, dla którego jest to pierwszy gol w nowym sezonie, a już 67 licząc od sezonu 2013/2014 ( pierwszy jego sezon w barwach klubu z PolAreny ). Do końca pierwszej połowy, podopieczni Marka Mazura choć mieli inicjatywę na placu gry to jednak oddawali zbyt mało strzałów na bramkę rywali.

Po zmianie stron Przemsza zastosowała zmasowaną obronę i nastawiała się na groźne kontrataki, Poloniści robili co mogli, ale trudno było im przedrzeć się w pole karne gości, a ich akcje były blokowane przez siewierską defensywę. W 65 minucie, przyjezdni strzelili drugiego gola, a Marcina Topora strzałem głową pokonał doświadczony Dębski wyskakując najwyżej do piłki w polu karnym łaziszczan po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Od 83 minuty rywale grali w osłabieniu po brutalnym wejściu Zająca w Klaudiusza Sommera, który był jednym z najlepiej grających zawodników w szeregach Polonistów. Piłkarz z Siewierza za zbyt ostre potraktowanie rywala otrzymał drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czego musiał opuścić plac gry, a młody niespełna 17-letni obrońca łaziszczan niestety z groźną kontuzją w asyście masażysty oraz ratownika medycznego także musiał opuścić boisko. Przyjezdnym mimo gry w osłabieniu udało się zdobyć jeszcze trzecią bramkę , która przesądziła o wygranej zespołu z Siewierza, a jej autorem w 86 minucie został Bednarz wykorzystując okazję po kontrataku.