Przegrana na koniec sezonu.

Dotarliśmy już do mety rozgrywek w sezonie 2020/2021. Piłkarze Polonii Łaziska w ostatniej, 34 kolejce IV Ligi gr. Śląskiej I zmierzyli się przed własną publicznością z Ruchem Radzionków.

Pojedynek ten toczył się przy przewadze Polonii, która miała więcej z gry, ale na początku pierwszej połowy nie udało jej się wykorzystać dwóch dogodnych sytuacji, a później brakowało także pomysłu na to by w jakikolwiek sposób stworzyć większe zagrożenie pod bramką przeciwnika. Radzionkowianie będąc bardziej wycofani nastawieni byli na kontrataki. Pierwszy z nich w 15 minucie zakończył się silnym strzałem Kevina Rockiego, który zatrzymał Marcin Topór. W 22 minucie po kolejnej kontrze mocno uderzał Skalski, ale i tutaj golkiper Polonii pewnie złapał piłkę. W 25 minucie kontra  Wojsyka zakończyła się strzałem obok naszej bramki, a po upływie 8 minut ponownie na łaziską bramkę celował z 15 metrów Wojsyk, jednak przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Nim pierwsza odsłona się zakończyła to w 45 minucie po szybkiej akcji gości, Rocki dośrodkował ze skrzydła na głowę Wojsyka i ten wpakował piłkę do siatki trafiając na 1:0 dla Ruchu.

Po przerwie  zawodnicy Daniela Tukaja ponownie ruszyli do przodu i w pierwszych chwilach drugiej części gry stworzyli sytuację bramkową, jednak po akcji z Mateuszem Mazurkiem, uderzenie Daniela Fabisiaka obronił Strzelczyk. W 61 min. po dośrodkowaniu Mateusza Mazurka z rzutu rożnego, Daniel Fabisiak z bliska uderzał piłkę głową, a bramkarza z Radzionkowa zaasekurował obrońca wybijając ją z linii bramkowej ręką za co został ukarany czerwoną kartką, a dla łaziszczan został przyznany rzut karny. Do „jedenastki” podszedł Mateusz Mazurek, strzelił, ale Strzelczyk wyczuł jego zamiary i obronił to uderzenie. W 63 minucie łaziszczanie stworzyli ofensywną akcję, po której Kamil Uniejewski przesunięty już do ofensywy, uderzył z boku pola karnego nad bramkę. W 72 min. na bramkę Ruchu strzelał Mateusz Mazurek, ale jeden z obrońców uprzedził go wybijając piłkę sprzed linii bramkowej. Mateusz Mazurek w bardzo dogodnej sytuacji znalazł się także w 84 min. otrzymując piłkę po 50 metrowym krossie w poprzek boiska od Patryka Widucha, ale w ostatniej fazie tej akcji, naszemu zawodnikowi zabrakło szczęścia gdyż po jego uderzeniu futbolówka trafiła w słupek. Do końca meczu, łaziszczanie  wypracowali jeszcze dwie  okazje strzeleckie, ale dobrze dysponowany bramkarz z Radzionkowa najpierw złapał piłkę po strzale głową Kamila Uniejewskiego, a kilka sekund później nad poprzeczką uderzał Mateusz Nowara. W doliczonym czasie gry wynik na 2:0 dla Ruchu Radzionków po kontrataku ustalił  Szromek.

W końcowej tabeli IV Ligi gr. Śląskiej I, nasza drużyna zajęła ósme miejsce z liczbą 44 punktów, na które złożył się bilans 13 zwycięstw, 5 remisów i 14 porażek oraz stosunek bramek 51:65.