Aktualności

Gonili, ale nie dogonili.

Gonili, ale nie dogonili. Tak można najkrócej podsumować przebieg wydarzeń na murawie we wczorajszym pojedynku piłkarzy Polonii w  9 kolejce IV Ligi gr. śląskiej I z drużyną Unii Kosztowy. Łaziszczanom co prawda udało się dwukrotnie doprowadzić do remisu, ale w końcówce gry decydującą bramkę zdobyli goście i to oni w końcowym rozrachunku wywieźli z Pol-Areny komplet punktów.

Rywale otworzyli wynik już w siódmej minucie gry. Po szybkiej zespołowej akcji, piłkę w sieci umieścił Skiba. W 16 minucie, na bramkę Witka silnie uderzał Błażej Prochownik, ale piłka powędrowała nad poprzeczką. Trzy minuty później po dośtodkowaniu Błażeja Prochownika w pole karne gości, strzałem z bliskiej odległości do remisu doprowadził Daniel Fabisiak. Po zmianie stron ponownie na prowadzenie wyszli piłkarze z Kosztów po skutecznym strzale Kowalskiego  z rzutu karnego. W 49 minucie z dystansu strzelał Patryk Widuch jednak golkiper gości pewnie złapał piłkę. W 51 minucie futbolówkę po podaniu Artura Terbalyana wzdłuż linii autowej boiska otrzymał Dawid Hewlik, a następnie zagrał ją na środek do nieobstawionego Patryka Widucha. Ten spokojnie ją przyjął i huknął zza pola karnego w samo okienko  doprowadzając do wyrównania.

W 59 minucie z szybką akcją na skrzydle wyszedł Jakub Kaziszyn i zagrał w pole karne do wbiegającego Dawida Hewlika, ten strzelił z woleja, ale na posterunku był Witek broniąc strzał napastnika Polonii. W 70 minucie, łaziszczanie mieli okazję wyjść na prowadzenie, ale jeden z naszych zawodników strzelając z rzutu wolnego, posłał piłkę obok słupka. Następnie w 85 minucie po szybkiej akcji Polonistów, w dogodnej sytuacji znalazł się Daniel Fabisiak, jednak piłka po jego uderzeniu z boku pola karnego poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Kiedy zdawało się, że podopiecznym Daniela Tukaja uda się jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść   do końcowego gwizdka to w 88 min. goście przeprowadzili składną akcję, po której gola na 3:2 strzelił Nowakowski przesądzając o zwycięstwie Unii Kosztowy w tej rywalizacji.