IX Halowe Mistrzostwa Powiatu Mikołowskiego im. Andrzeja Chrószcza o Puchar Prezesa K.S. Polonia Łaziska Górne.

W sobotę, 22 stycznia w godz. 9:00 – 17:15 w hali sportowej MOSiR w Łaziskach Górnych, odbędą się  IX Halowe Mistrzostwa Powiatu Mikołowskiego im. Andrzeja Chrószcza o Puchar Prezesa K.S. Polonia Łaziska Górne. W Turnieju, którego organizatorami są: K.S. Polonia Łaziska Górne i MOSiR Łaziska Górne, uczestniczyć będzie  dwanaście zespołów podzielonych na dwie grupy:

Grupa A : Polonia Łaziska I , Burza Borowa Wieś , Orzeł Mokre , Kamionka Mikołów , Fortuna Wyry , Strażak Mikołów

Grupa B: Polonia Łaziska II , Gwarek Ornontowice , AKS Mikołów , LKS Gardawice , LKS Woszczyce , LKS Bujaków

W pierwszym etapie Turnieju, każda z drużyn rozegra po pięć meczów w grupie ( system „każdy z każdym” ), a następnie w drugim etapie,  w zależności od zajętej pozycji w grupie na koniec eliminacji, zespoły będą rozgrywać spotkania finałowe o poszczególne miejsca w końcowej klasyfikacji.

Plan meczów IX Halowych Mistrzostw Powiatu Mikołowskiego im. Andrzeja Chrószcza o Puchar Prezesa  K.S. Polonia Łaziska Górne

30.Grupa A 1-2 15:18 – 15:29 Polonia Łaziska I – Burza Borowa Wieś

31.O 11 Miejsce15:31 – 15:42 ………………….. - …………………….

32.O 9 Miejsce 15:44 – 15:55 ………………….. - …………………….

33.O 7 Miejsce 15:57 – 16:08 ………………….. - …………………….

34.O 5 Miejsce 16:10 – 16:21 ………………….. - …………………….

35.I Półfinał 16:23 – 16:34 ………………….. - …………………….

36.II Półfinał 16:36 – 16:47 ………………….. - …………………….

37.O 3 Miejsce 16:49 – 17:00 ………………….. - …………………….

38.Finał 17:02 – 17:13 ………………….. - …………………….

17:15 OFICJALNE ZAKOŃCZENIE TURNIEJU – WRĘCZENIE NAGRÓD

REGULAMIN  Turnieju

1. W turnieju obowiązują przepisy gry PZPN oraz niniejszy regulamin.

2. Liczba zawodników w drużynie 12 /na parkiecie 1+4/ oraz 2 opiekunów. Formularz wypisujemy czytelnie drukowanymi litera.

3. Obowiązuje obuwie halowe, bramki 3x2, piłka „HALOWA”.

4. Obowiązują dwa odmienne kolorystycznie komplety strojów sportowych, numery na koszulkach zawodników są stałe podczas całego turnieju.

5. W czasie gry można dokonać dowolną ilość zmian. Zmiany są powrotne z tym, że ilość zawodników na placu gry nie może przekraczać obowiązującej liczby ,,5". Jeżeli sędzia prowadzący zawody stwierdza przekroczenie liczby zawodników, wówczas nakłada na drużynę 2 minutową karę techniczną.

6. Spotkania rozgrywane będą systemem grupowym. Czas trwania meczu 1x11 minut. Mecze o miejsce również 1x11 minut, przerwa między meczami 2 minuty.

7. Czas mierzony jest zegarem elektronicznym, dłuższe przerwy spowodowane kontuzjami lub innymi zdarzeniami będą odliczane od czasu gry na wskazanie sędziego, zakończenie meczu sygnalizuje syrena,

8. Wznowienie gry przez bramkarza rozpoczyna się dowolnym podaniem piłki ręką, piłka musi opuścić pole bramkowe.

9. Każde wznowienie gry powinno nastąpić w ciągu 5 sekund.

10. Piłka odbita od sufitu bądź konstrukcji będzie traktowana jako – aut z boku.

11. Auty boczne wykonywane będą nogą, piłką leżącą na parkiecie na lub poza linią boczną - nie można bezpośrednio z autu strzelić gola. 11. Gra wślizgiem i atak z tyłu traktuje się, jako faul.

12. Wykroczenia zawodników karane będą przez sędziego karą indywidualną / 2 min. / żółtą kartką oraz czerwoną kartką /5 min./ za wysoce niebezpieczną grę bądź naganne zachowanie. Zespół grający w osłabieniu przy utracie bramki zawodnik powraca do gry tylko przy karze 2 minutowej. Przy karze dla bramkarza może wykonać ją inny zawodnik.

13. O zdobyciu poszczególnych miejsc w grupach decydują: - ilość zdobytych punktów - bezpośredni mecz - korzystniejsza różnica bramek - większa ilość zdobytych bramek - gdy trzy lub więcej drużyn zdobywa taką samą ilość punktów decyduje mała tabelka.. Faza finałowa: gra o miejsca :11,9,7,5 półfinały,3 i finał turnieju.

14. Nagrody: puchary dla wszystkich drużyn oraz indywidualne dla najlepszego: - bramkarza - zawodnika - strzelca (przy równej ilości bramek decyduje miejsce drużyny w tabeli).

15. Zespoły uczestniczące w turnieju ubezpieczają się od nieszczęśliwych wypadków we własnym zakresie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności, za ewentualne wypadki jedynie zabezpiecza pierwszą pomoc.

16. Zawodnicy powinni posiadać aktualne badania lekarskie.

17. Losowania grup dokonuje organizator.

18. Wpisowe 300 zł płatne przelewem lub w dniu turnieju z przeznaczeniem na nagrody, puchary i posiłek dla zawodników

19. We wszystkich sprawach spornych nieujętych w powyższym regulaminie decyduje organizator.

Wszystkich Kibiców z Powiatu Mikołowskiego  serdecznie zapraszamy na to Piłkarskie Święto w hali MOSiR-u w Łaziskach Górnych przy ul. Ogrodowej 50  i zachęcamy do głośnego, kulturalnego dopingu swoim Faworytom.