Aktualności

Gwarek Ornontowice najlepszą Drużyną IX Halowych Mistrzostw Powiatu Mikołowskiego im.Andrzeja Chrószcza. Polonia na trzecim miejscu.

Za nami Piłkarskie Święto w wydaniu powiatowym. Wczoraj w hali sportowej MOSiR-u Łaziska Górne rozegrane zostały IX Halowe Mistrzostwa Powiatu Mikołowskiego w Piłce Nożnej im. Andrzeja Chrószcza o Puchar Prezesa Polonii Łaziska. W zawodach udział wzięło jedenaście Klubów z naszego Powiatu, a na boisku rywalizowało dwanaście drużyn, gdyż Gospodarze – Polonia Łaziska, wystawili do rywalizacji dwa składy. Turniej składał się z dwóch części;   w pierwszym etapie,  wszystkie zespoły systemem „każdy z każdym” walczyły  o zwycięstwo w swoich grupach. W niektórych pojedynkach eliminacyjnych, na boisku było dużo zaciętości, a o końcowym sukcesie decydował czasem jeden skutecznie oddany strzał na bramkę przeciwnika. Nie brakowało również meczów, które kończyły się  bezbramkowym remisem, a o końcowej klasyfikacji w zmaganiach grupowych decydowały różnice w strzelonych i straconych golach, a nawet rezultaty bezpośrednich spotkań. Po eliminacjach wiadomym było, że o główne Trofeum walczyć będą cztery drużyny. W tym gronie znalazły się: Polonia Łaziska, AKS Mikołów, Gwarek Ornontowice i… Strażak Mikołów, który sprawił dużą niespodziankę, dostając się do Półfinału. Po rozegraniu eliminacji, w gr. A  najlepsi zostali Piłkarze pierwszego zespołu Polonii przed Strażakiem Mikołów i  Kamionką Mikołów. Łaziszczanie w pierwszej fazie Turnieju zdobyli 12 punktów, wygrywając z Fortuną Wyry 2:0, Kamionką Mikołów 3:1, Orłem Mokre 4:0 i Burzą Borowa Wieś 3:0 natomiast  w pierwszym spotkaniu  ponieśli porażkę 0:1 ze Strażakiem Mikołów.

W gr. B też było bardzo ciekawie. Tam na koniec fazy eliminacyjnej, pierwsze miejsce zajął Gwarek Ornontowice przed AKS-em Mikołów i drugim zespołem łaziskiej Polonii. Drużyna z Ornontowic w pięciu rozegranych meczach zdobyła 11 punktów, remisując najpierw z Gospodarzami 0:0, a następnie wygrywając trzy mecze, kolejno z LKS-em Bujaków 2:0, LKS-em Woszczyce 2:1 i LKS-em Gardawice 3:0 oraz zanotowała w ostatniej kolejce bezbramkowy remis z AKS-em Mikołów.

Po zakończeniu eliminacji przystąpiono do  rozgrywek finałowych, w których również nie brakowało nam emocji. W meczu o 11 Miejsce, Burza Borowa Wieś po rzutach karnych  pokonała  LKS Bujaków ( po regulaminowym czasie gry był remis 1:1 ). Potem na boisko wyszli Zawodnicy Orła Mokre i LKS-u Woszczyce, którzy rozegrali między sobą mecz o 9 Miejsce. W nim lepsza okazała się drużyna z dzielnicy Orzesza wygrywając również po rzutach karnych,  ponieważ w meczu padł rezultat remisowy 1:1. Zanim dotarliśmy do Półfinałów, odbyło się jeszcze jedno spotkanie. W rywalizacji o 7 Miejsce, LKS Gardawice wygrał z Fortuną Wyry 1:0, a Miejsce 5-te, z „automatu” zajęli Piłkarze drugiej Polonii, ponieważ Kamionka Mikołów, która miała być rywalem łaziskiej „Dwójki” w tym pojedynku, wycofała się z dalszej rywalizacji oddając mecz walkowerem. 

 

Następnie  rozegrane zostały mecze półfinałowe. W pierwszej parze zmierzyli się ze sobą: Polonia Łaziska i AKS Mikołów, a w drugiej,  naprzeciw siebie stanęli; Gwarek Ornontowice i Strażak Mikołów. W pierwszym półfinale, AKS wygrał z Polonią 3:1, a  w drugiej parze półfinałowej, górą okazali się Piłkarze z Ornontowic wygrywając ze Strażakiem 3:0.

W ostatnich dwóch spotkaniach Halowych Mistrzostw Powiatu Mikołowskiego im. Andrzeja Chrószcza, na parkiecie hali sportowej w Łaziskach Górnych doszło do powtórki z rundy eliminacyjnej, gdyż w meczu o 3 Miejsce, Polonia ponownie trafiła na Strażaka Mikołów, a AKS Mikołów w Finale musiał stawić czoło Gwarkowi Ornontowice. W Małym Finale, Poloniści wzięli skuteczny rewanż za grupową porażkę, wygrywając ze Strażakiem 3:1, dzięki czemu  uplasowali się oni na najniższym stopniu podium. Z kolei w Wielkim Finale, Gwarek Ornontowice po rzutach karnych pokonał faworyzowany , AKS Mikołów i to właśnie drużyna z Ornontowic, wytrzymując tę wielką  presję ze strony Rywala, zdobyła Przewodni Puchar Prezesa K.S. Polonii Łaziska, IX Halowych Mistrzostw Powiatu Mikołowskiego im. Andrzeja Chrószcza.

 

Po zakończeniu Finału, Uczestnicy tegorocznego Turnieju pojawili się na środku parkietu i odebrali nagrody.

Dyplomy, Puchary oraz Statuetki wręczali: Żona Śp. Andrzeja Chrószcza – Pani Maria, razem z Członkiem Zarządu Polonii Łaziska – Ryszardem Smolorzem.

 

Najlepszym Strzelcem Turnieju z liczbą siedmiu zdobytych bramek został Daniel Paszek z AKS-u Mikołów, Najlepszym Bramkarzem Turnieju ogłoszono Bartosza Solińskiego ( również Zawodnika AKS-u ), a Najlepszym Zawodnikiem Turnieju został Piłkarz Gospodarzy – Patryk Widuch.

 

Końcowe wyniki IX Halowych Mistrzostw Powiatu Mikołowskiego w Piłce Nożnej im. Andrzeja Chrószcza o Puchar Prezesa K.S. Polonia Łaziska – 22 stycznia 2022 Łaziska Górne

 

Gr. A

Orzeł Mokre – Fortuna Wyry 0:0

Orzeł Mokre – Kamionka Mikołów 0:5

Burza Borowa Wieś – Strażak Mikołów 0:0

Burza Borowa Wieś – Fortuna Wyry 3:0

Polonia Łaziska – Strażak Mikołów 0:1

Polonia Łaziska – Fortuna Wyry 2:0

Burza Borowa Wieś – Kamionka Mikołów 1:3

Polonia Łaziska – Kamionka Mikołów 3:1

Kamionka Mikołów – Strażak Mikołów 0:0

Polonia Łaziska – Orzeł Mokre 4:0

Fortuna Wyry – Kamionka Mikołów 2:0

Strażak Mikołów – Orzeł Mokre 1:0

Burza Borowa Wieś – Orzeł Mokre 0:1

Fortuna Wyry – Strażak Mikołów 0:0

Polonia Łaziska – Burza Borowa Wieś  3:0

 

Tabela

1. Polonia  Łaziska  12 pkt.  br. 12:2

2. Strażak Mikołów 9 pkt br. 2:0

3. Kamionka Mikołów 7 pkt. br. 9:6

4. Fortuna Wyry  5 pkt. br. 2:5

5. Orzeł Mokre  4 pkt.  br. 1:10   ( 1:0 )*

6. Burza Borowa Wieś  4 pkt. br. 4:7 ( 0:1 )*

 

* w bezpośrednim meczu, lepszy Orzeł Mokre, który wygrał z Burzą

 

 

Gr. B

LKS Gardawice – LKS Bujaków 0:0

LKS Gardawice – LKS Woszczyce  2:0

AKS Mikołów – Polonia Łaziska II  0:0

AKS Mikołów – LKS Bujaków 5:2

Gwarek Ornontowice – Polonia Łaziska II  0:0

Gwarek Ornontowice – LKS Bujaków 2:0

AKS Mikołów – LKS Woszczyce  1:1

Gwarek Ornontowice – LKS Woszczyce  2:1

LKS Woszczyce – Polonia Łaziska II  0:1

Gwarek Ornontowice – LKS Gardawice  3:0

LKS Bujaków – LKS Woszczyce  0:5

Polonia Łaziska II – LKS Gardawice  3:0

AKS Mikołów – LKS Gardawice   4:1

LKS Bujaków – Polonia Łaziska II  0:0

Gwarek Ornontowice – AKS Mikołów 0:0

 

 

Tabela

1. Gwarek Ornontowice  11 pkt.  br. 7:1

2. AKS Mikołów  9 pkt. br. 10:4

3. Polonia Łaziska II 9 pkt. br. 4:0

4. LKS Gardawice  4 pkt. br. 3:10 ( 2:0 )*

5. LKS Woszczyce  4 pkt. br. 7:6 ( 0:2 )*

6. LKS Bujaków 2 pkt. br. 2:12

* W meczu bezpośrednim Gardawice wygrały z Woszczycami

 

 

 

Mecz o 11 Miejsce: 

LKS Bujaków – Burza Borowa Wieś 1:1 k. 0:2

 

Mecz o 9 Miejsce:

Orzeł Mokre – LKS Woszczyce 1:1 k. 0:1

 

Mecz o 7 Miejsce:

Fortuna Wyry – LKS Gardawice  0:1

 

Mecz o 5 Miejsce:

Kamionka Mikołów – Polonia Łaziska II 0:3 ( walkower )

 

 

Półfinał I:

Polonia Łaziska – AKS Mikołów 1:3

 

Półfinał II:

Gwarek Ornontowice – Strażak Mikołów 3:0

 

Mecz o 3 Miejsce:

Strażak Mikołów – Polonia Łaziska  1:3

 

Finał:

AKS Mikołów – Gwarek Ornontowice  0:0 k. 2:3 

 

Najlepszy Strzelec Turnieju: Daniel Paszek ( AKS Mikołów ) - 7 bramek

Najlepszy Bramkarz Turnieju: Bartosz Soliński ( AKS Mikołów )

Najlepszy Zawodnik Turnieju: Patryk Widuch ( Polonia Łaziska )

 

Końcowa Klasyfikacja Turnieju

1. Gwarek Ornontowice

2. AKS Mikołów

3. Polonia Łaziska

4. Strażak Mikołów

5. Polonia Łaziska II

6. Kamionka Mikołów

7. LKS Gardawice

8. Fortuna Wyry

9. LKS Woszczyce

10. Orzeł Mokre

11. Burza Borowa Wieś

12. LKS Bujaków