Aktualności

Zabrakło kilku minut.

Zaledwie kilku minut zabrakło piłkarzom Polonii Łaziska Górne do wywalczenia pierwszego punktu w tym roku. W spotkaniu 18 kolejki Zina IV Ligi gr. śląskiej I, podopieczni trenera Piotra Mrozka musieli uznać wyższość ekipy Śląska Świętochłowice.

Sobotni mecz na Pol-Arenie należał do wyrównanych, a jednym z czynników, który nie ułatwiał zadania jednym i drugim były okresami silne podmuchy wiatru. Nasi piłkarze przez 90 minut gry mieli swoje okazje  by zdobyć bramkę. Już w drugiej minucie, po rzucie rożnym, Kamil Uniejewski  w polu karnym przyjezdnych strzałem głową opieczętował poprzeczkę. Następnie szansę na otwarcie wyniku, łaziszczanie mieli w 29 minucie po tym jak 60 sekund wcześniej, Michał Staniucha został sfaulowany przez wychodzącego do futbolówki bramkarza ze Świętochłowic. Sędzia pokazał Strąkowi żółtą kartkę, a dla Polonii podyktował rzut karny. Jego egzekutorem był Dawid Kaszok, ale niestety przestrzelił. Przed przerwą, podopieczni Piotra Mrozka postanowili zagrozić z kontrataku. Kamil Uniejewski przejął piłkę od jednego z rywali i znalazł się w sytuacji „jeden na jednego”. Co prawda mógł on jeszcze podać do nadbiegającego obok Michała Staniuchy, jednak postanowił on sam wykończyć tę akcję i w ostatniej chwili zgodnie z przepisami powstrzymał go zawodnik gości. W drugiej odsłonie klarowną sytuację do strzelenia gola, Polonia miała w 69 minucie, ale strzał z dystansu oddany przez  Daniela Fabisiaka  obronił Strąk. Przyjezdni, którzy przez większość trwania meczu, nie stworzyli większego zagrożenia, ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, a jedyną bramkę dla nich w 89 minucie zdobył Karol Szulc.

 

 

18 kolejka Zina IV Ligi gr. śląska I

26.03.2022

Polonia Łaziska Górne – Śląsk Świętochłowice 0:1 ( 0:0 )

bramka dla Śląska: Szulc – 89 min.

Żółte kartki: Kaszok ( Polonia ) oraz Strąk, Żyłka, Matusiak, Kowalski ( Śląsk )

Sędzia: Marcin Kwiecień ( Sosnowiec )

 

Polonia Łaziska Górne: Topór – Gersok, Widuch( 70 Rączka ), Kaszok, Skiba, Uniejewski( 63 Fabisiak ), Pietrowski, Załuski, Waśkiewicz, Staniucha( 65 Kaziszyn ), Lankocz( 65 Terbalyan )

Trener: Piotr Mrozek

Śląsk Świętochłowice: Strąk – Koniarek, Słota, Nawrocki, Żyłka( 46 Matusiak ), Rybak( 87 Watola ), Kowalski, Dymowski( 46 Wystop ), Rudek( 70 Barteczko ), Swikszcz( 82 Szulc ), Henisz( 46 Lesik )

Trener: Arkadiusz Spiolek