Aktualności

Wicemistrz zeszłego sezonu pokonany na początku nowego. Wymarzone debiuty Dawida Stambuły i Nikolasa Wróblewskiego.

To był wymarzony początek sezonu 2022/2023 dla naszych Piłkarzy. Polonia na Inaugurację Rundy jesiennej w Zina IV Lidze gr. śląskiej II  pokonała u siebie Wicemistrzów poprzedniej edycji rozgrywek – Decor Bełk strzelając im dwa gole. Na pierwszy komplet punktów tej Jesieni zapracowali oczywiście wszyscy Podopieczni Trenera Piotra Mrozka, ale najbardziej aktywnymi na murawie Pol-Areny okazali się dwaj debiutanci. To Bramkarz Dawid Stambuła, który  wyczyniał cuda między słupkami łaziskiej bramki broniąc  jak natchniony wszystkie strzały Rywali nie raz w niemożliwy sposób oraz autor jednej ze zdobytych bramek, Napastnik- Nikolas Wróblewski. Oprócz dwóch wyżej wymienionych Graczy,  swoje pierwsze „5 minut” od Piotra Mrozka otrzymali jeszcze nowo pozyskani Piotr Osiecki i najmłodszy w Kadrze łaziszczan, 17-letni Oliwier  Buchczik, którzy pojawili się na placu gry w drugiej połowie spotkania. Zanim jeszcze zabrzmiał pierwszy gwizdek Sędziego, Prezes Polonii – Mariusz Respondek razem z Przewodniczącym Rady Miejskiej – Tadeuszem Królem wręczyli pamiątkowe statuetki Gabrielowi Nowakowi i Kamilowi Uniejewskiemu, którzy w zeszłym sezonie zaliczyli  sto meczów w barwach Polonii oraz Wychowankowi Klubu, Dawidowi Kaszokowi za 200 spotkań rozegranych w drużynie z Łazisk Górnych.

Oba zespoły od początku meczu wypracowały kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki, ale wynik otworzyli łaziszczanie. Po faulu Zawodnika Gości na Nikolasie Wróblewskim w polu karnym, Sędzia Leszek Lewandowski wskazał na rzut karny do którego podszedł nasz Napastnik i  strzałem z lewej nogi trafił do siatki Decoru. Goście widząc rozpędzających się Piłkarzy z Łazisk Górnych zaczęli grać  nieco ostrzej czego efektem były żółte, a nawet i czerwone kartki. Najpierw za drugą żółtą kartkę w 25 min. boisko opuścić musiał Patryk Timochina, a od 69 min. bełczanie grali już w „dziewiątkę” po tym jak Arbiter bez wahania pokazał czerwień Bartoszowi Wójcikowi za nieczyste przerwanie akcji Nikolasowi Wróblewskiemu. Gdy Polonii przyszło grać w przewadze dwóch Zawodników w ostatnich 21 minutach, mogła ona spokojnie realizować swoje zadania na boisku, bo Goście niewiele już mogli zdziałać, jednak trzeba im przyznać, że grając w dziesiątkę kilkukrotnie mogli oni pokusić się choćby o zdobycie bramki kontaktowej, ale Dawid Stambuła będący tego dnia najmocniejszym ogniwem łaziskiej defensywy ani razu nie dał się zaskoczyć. Na pięć minut przed zakończeniem meczu, wynik na 2:0 ustalił Piotr Załuski posyłając futbolówkę do bramki nad interweniującym Grzegorzem Kleemannem, a swoją pierwszą asystę zanotował przy tej akcji Michał Staniucha.