Czwarty raz z rzędu bez porażki.

W trzecim meczu Rundy Jesiennej obecnego sezonu, Piłkarze Polonii strzelili Przeciwnikom pięć goli. Nasza drużyna w 12 Serii gier IV Ligi gr. Śląskiej pokonała na PolArenie ROW 1964 Rybnik notując  czwarte zwycięstwo z rzędu od 30 września i czwarte z rzędu na własnym terenie.

Łaziszczanie od początku meczu byli stroną przeważającą na boisku co udokumentowali dwiema bramkami jeszcze w pierwszej połowie. W 21 minucie po podaniu Konrada Pipii w pole karne, bramkę zdobył Bartosz Waśkiewicz, a w 37 minucie po składnej akcji zespołowej, Daniel Fabisiak silnym uderzeniem z lewej nogi w okienko podwyższył na 2:0. Po przerwie, łaziska drużyna stworzyła więcej okazji bramkowych, z których trzy znalazły finał w siatce rybnickiej bramki. W 62 minucie po akcji Daniela Fabisiaka, piłka trafiła najpierw do Mateusza Wojtka, a ten po chwili dograł do świeżo wprowadzonego na boisko Filipa Matuszczyka, który pewnym strzałem na jedenastym metrze z  pierwszej piłki trafił na 3:0. Rywale, którzy w drugiej połowie częściej niż w pierwszej odsłonie próbowali  zagrozić bramce Pawła Florka, zdobyli jak się później okazało honorowe trafienie, a jego autorem w 66 minucie został David Ubong James. Do końca spotkania, Polonia uradowała swoich Sympatyków na trybunach jeszcze dwukrotnie. W 68 minucie płaskie podanie Daniela Fabisiaka z boku pola karnego na czwartego gola dla łaziskiej drużyny zamienił Oliwier Buchczik, a końcowy wynik na 5:1 po zagraniu na wolne pole od Artura Terbalyana, ustalił w doliczonym czasie Oliwier Buchczik notując swojego drugiego gola w tym meczu.

12 Kolejka IV Ligi gr. Śląska II

21.10.2023

Polonia Łaziska Górne – ROW 1964 Rybnik 5:1 ( 2:0 )

Bramki dla Polonii:

Waśkiewicz – 21 min. ( asysta Pipia )

Fabisiak – 37 min. ( asysta Staniucha )

Matuszczyk – 62 min. ( asysta Wojtek )

Buchczik – 68 min. ( asysta Fabisiak )

Buchczik – 90 + 1 min. ( asysta Terbalyan )

Żółta kartka: Janik ( ROW 1964 Rybnik )

Sędzia: Adrian Kozieł ( Bielsko Biała )

Polonia Łaziska Górne: Florek – Terbalyan, Widuch, Kaszok, Fabisiak( 70 Kacprowski ), Waśkiewicz, Biegański( 60 Buchczik ), Pipia, Wojtek( 70 Lisiński ), Staniucha( 60 Matuszczyk ), Rutkowski

Trener – Piotr Mrozek

ROW 1964 Rybnik: Rusin – Janik, Papierok, Pielorz(  46 Tomasik ), Chłodek( 90 +1 Machnica ), Piejak( 77 Sobiecki ), Mandrysz, Pryka( 46 James ), Balcer( 90 +1 Piekarski ), Pachucy( 90 + 1 Dziedzic ), Brzeziński