Remis Współliderów. 50-ty gol Daniela Fabisiaka w barwach Polonii.

W meczu na szczycie tabeli gr. Śląskiej II byliśmy Świadkami  widowiska na wysokim poziomie. W ramach 13 Kolejki ligowej, na boisku w Wapienicy, Polonia zmierzyła się z Rezerwami Podbeskidzia Bielsko Biała. Jak pokazywały przed pierwszym gwizdkiem statystyki obu zespołów oraz to co zobaczyliśmy na murawie, stawka tego spotkania była bardzo duża gdyż ta drużyna, która zgarnęłaby pełną pulę stała by się samodzielnym Liderem ( Podbeskidzie II i Polonia przystępowały do rywalizacji z identycznym dorobkiem punktowym ). Nic dziwnego, że od pierwszych sekund aż do końca meczu, na placu gry obie jedenastki razem ze Sztabami trenerskimi mocno żyły tym spotkaniem. Cztery bramki, wiele ciekawych i składnych akcji, szybkie tempo gry oraz bardzo duże zaangażowanie dało się zauważyć na twarzach Piłkarzy z Bielska Białej i Łazisk Górnych.

Zaczęło się od kilku  strzałów Podbeskidzia, ale Defensywa Polonii razem z Pawłem Florkiem w bramce skutecznie powstrzymała rozpędzonych Rywali chcących jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Później przez kilka chwil gra toczyła się w środkowej części boiska, a następnie Rywale znów mocniej starali się zepchnąć łaziszczan do głębokiej defensywy i zmusić ich do błędu by strzelić gola. Od 33 minuty po szybkiej akcji Gospodarzy zakończonej dośrodkowaniem w pole karne, skutecznym uderzeniem z bliskiej odległości Haris Kadrić dał prowadzenie Podbeskidziu. Po wznowieniu gry od środka, do ataku przeszli Podopieczni Piotra Mrozka i w 39 minucie doprowadzili do wyrównania kiedy po rozegraniu rzutu wolnego przez jednego z łaziszczan, futbolówka  trafiła najpierw do Dawida Kaszoka, a ten po chwili dośrodkował w pole karne gdzie Kajetan Rutkowski  huknął z piątego metra pod poprzeczkę nie dając Golkiperowi z Bielska najmniejszych szans.

Od początku drugiej połowy, Polonia bardzo szybko chciała narzucić Rywalom swój styl gry i robiła wszystko by strzelić drugiego gola. Nie było łatwo, bo drużyna z Bielska Białej także nie miała zamiaru odpuszczać w związku z czym na murawie panowała zacięta walka. Mimo wszystko nastąpił szczęśliwy moment dla Polonii, bo w 58 minucie po ładnej zespołowej akcji, Filip Matuszczyk w polu karnym bielszczan wycofał piłkę do Daniela Fabisiaka, a ten uderzył z woleja na 2:1 zdobywając swoją 50-tą bramkę w barwach drużyny z PolAreny.  Wiedząc, że Przeciwnicy będą chcieli za wszelką cenę doprowadzić do remisu, nasza drużyna zaczęła większą uwagę skupiać na grze w obronie, ale też była gotowa na to by wychodzić z kontratakami, a do tego też stosowała wysoki pressing by w miarę możliwości jak najmocniej utrudnić Podbeskidziu dojście do swojej „szesnastki”. Gospodarze naprawdę mocno musieli się napracować by rozgryźć bardzo dobrze i mądrze  przemieszczających się łaziskich Piłkarzy na własnej połowie, a szczególnie w defensywie. Poloniści natomiast mając na uwadze to, że Przeciwnik może ich jeszcze ukłuć, szukali kolejnych okazji by strzelić trzeciego gola. Do ostatniego kwadransa gry, utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie Polonii, ale już w 76 minucie Przeciwnicy po wielu próbach dopięli swego zdobywając bramkę na 2:2 po silnym uderzeniu w okienko Franciszka Liszki. Po zakończonym meczu, obecny na Obiekcie w Wapienicy, Sztab pierwszego zespołu Podbeskidzia nie szczędził pozytywnych opinii na temat postawy Podopiecznych Trenera Piotra Mrozka w tym meczu. Meczu, w jakim naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny, które nie bez powodu znajdują się na czele tabeli i są najlepsze tej Jesieni w gr. II czwartej Ligi obecnego sezonu. Dla Polonii ten remis  jest dużym sukcesem,  ponieważ w składzie zespołu z Bielska Białej na ten mecz znalazło się kilku Zawodników z Kadry drużyny Fortuna I Ligi.

13 Kolejka IV Ligi gr. Śląska II

28.10.2023

Podbeskidzie II Bielsko Biała – Polonia Łaziska Górne  2:2 ( 1:1 )

Bramki dla Podbeskidzia II:

Kadrić – 33 min.

Liszka – 76 min.

Bramki dla Polonii:

Rutkowski – 39 min. ( asysta Kaszok )

Fabisiak – 58 min. ( asysta Matuszczyk )

Żółte kartki: Misztal, Bernard ( Podbeskidzie II ) oraz Fabisiak ( Polonia )

Sędzia: Aleksander Majcher ( Katowice )

Podbeskidzie II Bielsko Biała: Brańczyk – Bernard, Kadrić( 52 Merebashvili ), Chmiel( 60 Liszka ), Stryjewski, Misztal, Perosević( 46 Czader ), Felsch, Wypych( 78 Zając ), Stryjewski( 60 Piecuch ), Batelt

Trener – Adrian Olecki

Polonia Łaziska Górne: Florek – Terbalyan, Widuch, Kaszok, Fabisiak, Waśkiewicz, Matuszczyk( 78 Kacprowski ), Pipia, Wojtek( 78 Buchczik ), Staniucha( 52 Biegański ), Rutkowski