Triumf na wagę Mistrzostwa Jesieni !!!

Piłkarska drużyna Polonii po raz drugi z rzędu została Mistrzem Półmetka sezonu !!!  W rozegranym w sobotę, zaległym spotkaniu 8 Kolejki IV Ligi gr. Śląskiej II kończącym zmagania pierwszego etapu sezonu 2023/2024, łaziszczanie bardzo pewnie pokonali na własnym boisku MKS Lędziny aż 6:0, a  w 69 minucie między słupkami łaziskiej bramki zadebiutował Patryk Kulski. Już po półgodzinie gry nasz zespół prowadził 4:0, a worek z bramkami rozwiązał się w 13 minucie. Po przejęciu piłki przez Dawida Kaszoka, ta następnie trafiła do Daniela Fabisiaka, który z kolei zagrał do wychodzącego na pozycję Mateusza Wojtka po czym przy próbie dośrodkowania naszego Wychowanka w polu karnym do jednego ze swoich kolegów, piłkę do własnej siatki skierował Jakub Guzy.

W 19 minucie po szybkiej akcji zespołowej, na 2:0 podwyższył Aleksander Biegański, a asystę przy zdobytej bramce zapisał na swoim koncie Patryk Widuch. Aleksander Biegański po raz kolejny na listę Strzelców wpisał się w 23 minucie skutecznie dobijając futbolówkę do bramki po wcześniejszej obronie przez Bramkarza MKS-u rzutu karnego wykonywanego przez Kapitana Polonii – Dawida Kaszoka. Na 4:0 w 29 minucie przy asyście Aleksandra Biegańskiego, wynik podwyższył Patryk Widuch i z takim rezultatem nasi Zawodnicy schodzili do szatni na przerwę. Po zmianie stron Trener Piotr Mrozek widząc, że wynik spotkania nie jest zagrożony dokonał siedmiu roszad w składzie dając okazję do złapania minut przez pozostałych Zawodników z Kadry wpisanych tego dnia do meczowego protokołu by również i oni mogli mieć swój udział na placu gry w tej zwycięskiej rywalizacji. Poloniści mający na boisku wielką przewagę jeszcze dwa razy skierowali futbolówkę do lędzińskiej siatki. W 88 minucie Jakub Kacprowski idealnie z rzutu wolnego dograł do Oliwiera Buchczika, który bez problemu strzelił swojego szóstego gola dla łaziskich barw w Rundzie Jesiennej natomiast końcowy rezultat na 6:0 ustalił Michał Staniucha, który po podaniu od Dawida Kaszoka udał się w samotny rajd z defensywą Rywali i zakończył go skutecznym uderzeniem pod palcami rąk próbującego jeszcze wybronić je Oliwiera Stasińskiego. Tym samym Polonia została najlepszą drużyną Jesieni w gr. Śląskiej II sezonu 2023/2024 oraz najlepszą drużyną Rundy Jesiennej na własnym boisku z sześcioma zwycięstwami i jednym remisem oraz 18 bramkami zdobytymi i 3 straconymi.

Zanim jednak ten mecz został rozegrany to po wyjściu obu drużyn do prezentacji, Starosta Powiatu Mikołowskiego – Mirosław Duży w towarzystwie Członka Zarządu Klubu – Ryszarda Smolorza oraz Przedstawiciela Kibiców – Michała Szczyrby, wręczył pamiątkowe patery oraz statuetki następującym Osobom:

Kamilowi Uniejewskiemu – za 125 rozegranych meczów , w których zdobył włącznie 35 bramek dla barw zespołu z PolAreny przez pięć sezonów będąc bardzo mocnym ogniwem drużyny w ataku

Wychowankowi naszego Klubu, Krzysztofowi Gersokowi – Legendzie piłkarskiej drużyny Polonii, który rozegrał w jej barwach 420 spotkań co jest absolutnym Rekordem w historii Klubu z Łazisk Górnych

Piotrowi Mrozkowi – za 200 meczów  w roli  Trenera naszego zespołu

Robertowi Janeckiemu – za 600 meczów w roli Kierownika drużyny Polonii

Wyróżnionej czwórce serdecznie gratulujemy !!!

8 Kolejka IV Ligi gr. Śląskiej II ( mecz zaległy )

18.11.2023

Polonia Łaziska Górne – MKS Lędziny  6:0 ( 4:0 )

Bramki dla Polonii:

Guzy – 13 min. ( sam. )  ( asysta Wojtek )

Biegański – 19 min. ( asysta Widuch )

Biegański – 23 min.

Widuch – 29 min. ( asysta Biegański )

Buchczik – 88 min. ( asysta Kacprowski )

Staniucha – 90 min. ( asysta Kaszok )

Żółta kartka: Todorski ( MKS Lędziny )

Sędzia: Daniel Wiejowski ( Zabrze )

Polonia Łaziska Górne: Florek( 69 Kulski ) – Widuch, Kaszok, Fabisiak(  46 Kacprowski ), Waśkiewicz( 46 Buchczik ), Biegański( 62 Walicki ), Matuszczyk( 62 Nowak ), Pipia( 46 Niedźwiecki ), Wojtek( 46 Staniucha ), Rutkowski, Michalski

MKS Lędziny: Stasiński – Todorski, Wesecki, Sidło, Józefus, Guzy( 80 Firlej ), Skrobek( 69 Mirus ), Pułtorak, Froncek( 69 Sejwa ), Śmigiel, Filip