Wałbrzych niezdobyty.

Siatkarki z Łazisk Górnych w czwartej Kolejce II Ligi Kobiet gr.3 wyjechały do Wałbrzycha, gdzie zmierzyły się z miejscowym MKS-em Chełmiec Wodociągi. Mecz lepiej rozpoczął się dla Gospodyń, a przez cały pierwszy set w obu zespołach panowały odmienne nastroje. Drużyna z Wałbrzycha szybko obejmowała prowadzenie, po czym łaziszczanki skracały dystans i najpierw doprowadziły do remisu 12:12, a później znów swoje warunki gry narzuciły Rywalki budując kolejną punktową przewagę natomiast Polonia musiała gonić wynik. Końcówka tej odsłony należała do MKS-u Chełmca Wodociągi, która zwyciężyła 25:18 i objęła prowadzenie w tym spotkaniu.

Partia druga rozpoczęła się od punktu zdobytego z zagrywki przez Dorotę Rusek, a później tak jak w secie pierwszym, Chełmiec Wodociągi co odjechał łaziskim Siatkarkom to również  oddał aż ze stanu 10:6, łaziszczanki doszły na remis 10:10 po skutecznym bloku Wiktorii Kubas i Wiktorii Maksajdy. Następnie Polonia zdobyła jeszcze punkt jedenasty, a od wyniku 11:11 trzykrotnie w ataku skuteczne okazały się Siatkarki z Wałbrzycha wychodząc na prowadzenie 14:11 po czym do końca seta kontrolowały one przebieg wydarzeń na parkiecie i ostatecznie wygrały go wynikiem 25:17.

W trzeciej odsłonie Rywalizacja przez parę chwil była wyrównana gdzie  Polonii udawało się wyjść na prowadzenie, ale Przeciwniczki niwelując w krótkim odstępie czasu niewielką różnicę punktową, zaczęły grać lepiej jednak w końcówce tej partii mając piłkę meczową popełniły trzy proste błędy przez co przed szansą dogonienia ich były nasze Siatkarki ( ze stanu 24:18 zrobiło się 24:21 ). Niestety jak się później okazało, jedna z naszych Zawodniczek będących na zagrywce, trafiła w siatkę i to zespół Chełmca Wodociągi Wałbrzych mógł cieszyć się z wygranej w trzech setach.

4 Kolejka II Ligi Siatkówki Kobiet gr. 3

28.10.2023

MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych - Polonia Łaziska Górne 3:0 ( 25:18, 25:17, 25:21 )

Polonia Łaziska Górne: Rusek, Bruderek, Maksajda, Biodrowicz, Demyshyna, Kubas, Jabłońska( Libero ) oraz Zawisza, Babiarz, Zielińska, Pilarska