Postawiły opór Faworytowi z Nysy.

W ostatnią listopadową sobotę, Siatkarki łaziskiej Polonii udały się do Nysy gdzie w ramach 8 Kolejki II Ligi Centralnej Kobiet gr.3 zmierzyły się z jednym z Kandydatów do awansu na zaplecze Tauron Ligi – NTSK PANS Nysa. Łaziszczanki poza bardzo mocnym początkiem Rywalek w secie pierwszym przez pozostałą część spotkania postawiły faworyzowanej drużynie z Nysy twarde warunki, ale pomimo bardzo dużego zaangażowania w ten mecz oraz wykazanej ambicji na boisku, Polonistkom udało się ugrać tylko jednego seta tj, seta drugiego, w którym zwyciężając do 19 doprowadziły do remisu w meczu 1:1. W pozostałych partiach triumfowały Gospodynie wygrywając w pierwszym secie do 19, a w trzecim i czwartym do 20.