Aktualności

Siatkarki Polonii uległy Wiceliderowi z Częstochowy.

Wczoraj dobiegła końca I Runda sezonu zasadniczego 2023/2024 w II Lidze Siatkówki Kobiet. W grupie trzeciej, zespół Polonii Łaziska Górne poniósł we własnej Hali porażkę  0:3 z Wiceliderem tabeli – Silesią Częstochowa,  dzięki czemu zespół z Częstochowy  przejął fotel Lidera wykorzystując potknięcie Silesii Volley Mysłowice, która z kolei  w trzech setach przegrała na własnym terenie z NTSK PANS Nysą.

Jeżeli chodzi o pojedynek w Łaziskach Górnych to Polonia mimo świetnego początku w wykonaniu częstochowianek czego efektem była ich wysoka przewaga, przez pozostałą część meczu starała się niwelować straty, a nawet w jednej z odsłon  Zawodniczkom Trenera Marcina Cebo udało się wyjść na prowadzenie i przez moment złapać z Rywalkami większy kontakt na boisku. Ostatecznie jednak to Siatkarki Silesii cieszyły się ze zwycięstwa w całym spotkaniu wygrywając wszystkie trzy sety wynikiem 25:19. Za tydzień zainaugurowana zostanie Runda Rewanżowa rozgrywek obecnego sezonu, a Polonia rozpocznie ją od domowego pojedynku z Sari Żory, który będzie dla niej ostatnim meczem ligowym przed własną Publicznością w 2023 roku.