O Triumfie Polonii przesądził Tie-break.

Pełen dramaturgii, ale ze szczęśliwym finałem dla Polonii było pierwsze spotkanie Rundy Rewanżowej sezonu 2023/2024 w II Lidze Centralnej Kobiet. Łaziszczanki po pięciosetowym boju  w ostatnim tegorocznym meczu o punkty przed własną Publicznością, pokonały Sari Żory odwracając losy spotkania na swoją korzyść po tym jak żorzanki po dwóch setach były na prowadzeniu. Set pierwszy dostarczył wielu emocji szczególnie w samej końcówce. Kiedy wydawało się, że trzypunktowa przewaga łaziszczanek nie jest już zagrożona to Rywalki szybko zniwelowały straty doprowadzając do pierwszej piłki setowej, a później trwała już zacięta walka punkt za punkt, w której lepsze okazało się Sari

wygrywając na przewagi 30:28. W drugiej odsłonie zespół z Żor wygrywając pewnie do 17, podwyższył prowadzenie na 2:0, ale pomimo tego Polonia nie odstępowała starając się dogonić drużynę Sari. Od seta trzeciego  łaziszczanki na parkiecie były niepodzielnie dużo lepszym zespołem deklasując Przeciwniczki najpierw do 13 , a w secie czwartym doprowadziły do remisu w meczu, zwyciężając do 14 ( w obu tych setach Trener Marcin Cebo dokonał kilku zmian gdzie doszukał się optymalnej szóstki, która zagrała w obu tych partiach bardzo dobrze mając grę pod pełną kontrolą). Po czterech setach tego Pojedynku wiadomym było, że do wyłonienia Zwycięzcy potrzebny będzie Tie-break( pierwszy w tym sezonie ). W nim  uskrzydlona po wygranej trzeciej i czwartej odsłonie, Polonia szybko objęła wysokie prowadzenie  8:3. Co prawda zespół z Żor jeszcze próbował zbliżyć się do Gospodyń, ale to Polonia tego wieczoru pokazała  na parkiecie łaziskiej Hali swoją siłę i  zwyciężając tę partię do 12 wygrała całe to niezwykle emocjonujące, bardzo ciekawe i trzymające   w dużym napięciu żywiołowo dopingujących na trybunach Kibiców,  spotkanie 3:2. Przed naszymi Siatkarkami jeszcze jeden mecz Rundy Rewanżowej. Za tydzień Polonia na wyjeździe zmierzy się z Baryczą Janków Przygodzki natomiast po Przerwie Świąteczno-Noworocznej, najpierw 13 stycznia 2024 czeka ją mecz wyjazdowy z Silesią Volley Mysłowice, a na Halę Sportową w Łaziskach Górnych powróci tydzień później tj. 20 stycznia podejmując MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych.