Aktualności

Czas na ligę.

Dla kibiców piłkarskich skończyły się wakacje. Wprawdzie po zakończeniu poprzedniego sezonu mogli się emocjonować piłkarskimi Mistrzostwami Europy, teraz Igrzyskami Olimpijskimi, ci, którzy mieli ochotę, mogli oglądać sparingi, ale prawdziwe emocje przychodzą dopiero w meczach o punkty. A te dla drużyn czwartej ligi zaczynają się w nadchodzący weekend. Polonia sezon 2016/2017 rozpoczyna na własnym stadionie, a jej rywalem będzie piąty zespół poprzednich rozgrywek – Spójnia Landek.

Spójnia Landek jest klubem młodym, który powstał 10 lipca 1992 roku, a jego założycielem był Czesław Jacak. Przez lata landecki klub grał w klasach „B” i „A” podokręgu Skoczów i Bielsko Biała. W roku 2013 Spójnia wywalczyła awans do czwartej ligi, by ją opuścić po jednym sezonie. Wróciła do tej klasy rozgrywek w bieżącym sezonie. Obecnie prezesem klubu jest Wojciech Koźlik, a trenerem – Jarosław Zadylak.

W poprzednim sezonie Spójnia uplasowała się na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 46 punktów, 46 bramkami strzelonymi i 36 straconymi. Na ten dorobek złożyło się 13 zwycięstw siedem remisów i dziesięć porażek. W meczach wyjazdowych Landeccy piłkarze wygrywali siedmiokrotnie, dwa razy remisowali i sześć spotkań przegrali.

Polonia ze Spójnią grać będzie po raz trzeci w historii obu klubów. W poprzednim sezonie w pierwszej rundzie na własnym stadionie wygrała 3:0, po dwóch bramkach Mazurka i jednej Łobody, w rewanżu, w meczu wyjazdowym przegrała 1:3, a gola dla łaziszczan zdobył w tym meczu Mazur.

Mecz inaugurujący sezon 2016/2017 pomiędzy Polonią a Spójnią Landek rozegrany zostanie w najbliższą sobotę, 13 sierpnia o godzinie 17.00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 3 w Łaziskach Górnych. Zapraszamy!