Piłka nożna

Polonia w półfinale Pucharu Polski Śląskiego ZPN !!!

Dzisiaj popołudniu na głównej płycie Polareny rozegrano mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN-u, w którym piłkarze Polonii Łaziska zmierzyli się z viceliderem trzeciej ligi gr. III, Skrą Częstochowa. Całe spotkanie w wykonaniu obu drużyn było bardzo zacięte w wyniku czego po regulaminowych 90 minutach był bezbramkowy remis. Następnie została rozegrana  dogrywka, w której Polonia i Skra zaprezentowały otwartą grę, ale defensorzy jednego   i drugiego zespołu nie dopuszczali do sytuacji aby piłka znalazła drogę do siatki przez co po dodatkowych 30 minutach gry wynik na tablicy świetlnej w dalszym ciągu pozostawał nierozstrzygnięty i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W konkursie jedenastek lepsi okazali się podopieczni Krystiana Odrobińskiego, którzy po  skutecznym  strzale Uniejewskiego oddanym w ostatniej serii przypieczętowali awans do półfinału, wygrywając 5:4. Już wiemy, że półfinał z GKS-em Radziechowy-Wieprz odbędzie się w przyszłym tygodniu także na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych jednak dokładny termin rozegrania tego meczu jest do ustalenia między kierownictwem obydwóch drużyn.

 

Ćwierćfinał Pucharu Polski ŚLąski ZPN

15.05.18

Polonia Łaziska - Skra Częstochowa 0:0  k. 5:4

bramki w konkursie rzutów karnych

0:1 - Tomczyk

1:1 -  Rutkowski

1:2 -  Holik

2:2 -  Fabisiak

2:2 - Niedbała przestrzelił

3:2  - Mazurek

3:3  - Piątkowski

4:3 - Frąckowiak

4:4 - Rogala

5:4 - Uniejewski

 

sędzia: Andrzej Chudy ( Zabrze )

żółte kartki:

Fabisiak i Kaszok ( Polonia ) oraz Błaszkiewicz, Tomczyk, Nowak, Piątkowski ( Skra )

 

składy drużyn

Polonia Łaziska: Topór - Gersok, Moroń, Widuch, Kaszok, Fabisiak, Rutkowski, Mazurek, Smyla, Uniejewski, Badura( 77 Frąckowiak)

Skra Częstochowa: Krzczuk( 120 Biegański) - Kowalski, Kowalczyk( 74 Rogala), Nowak, Tomczyk, Napora( 67 Piątkowski), Błaszkiewicz, Niedbała, Ogłaza( 101 Wierus), Holik, Jaworski

 

widzów: 70