Piłka nożna

Przed meczem z Polonią Poraj.

W nadchodzący weekend, drużynę łaziskiej Polonii czeka wyjazdowa potyczka ze swoją imienniczką z Poraju w ramach 26 kolejki Haiz IV Ligi. 

Zespół z Poraju zajmuje aktualnie 10 pozycję w tabeli i ma w swoim dorobku 31 punktów, na który składa się osiem zwycięstw, siedem remisów i dziesięć porażek. Na własnym boisku sobotni rywal łaziszczan w rozegranych  do tej pory 12 meczach w tym sezonie zdobył łącznie 19 punktów ( pięć zwycięstw i cztery remisy ) oraz poniósł trzy porażki.

Z kolei mocno rozpędzeni łaziszczanie, którzy w  dalszym ciągu znajdują się na piątym miejscu w ligowej stawce po ubiegło tygodniowym zwycięstwie 7:2 nad Spartą Lubliniec, przedłużyli passę spotkań bez porażki ( 5 zwycięstw i 2 remisy przy stosunku bramek 19:4) i nadal liczą się w walce o awans do pierwszej trójki na koniec sezonu. Do czwartej Przemszy oraz trzeciego Śląska Świętochłowice tracą oni cztery oczka.

W historii obydwa zespoły w rozgrywkach mistrzowskich spotkały się tylko raz, jesienią na PolArenie górą byli łaziscy piłkarze wygrywając z Polonistami z Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej 3:1 po dwóch golach Frąckowiaka oraz jednym Mazurka.

Początek meczu z Polonią Poraj w sobotę, 19 maja o godz. 17:00 na stadionie w Poraju przy ul. Sportowej 1.