Komplet punktów z ambitnym zespołem Odry.

Zespół łaziskiej Polonii zainkasował wczoraj kolejne cenne punkty pokonując na własnym obiekcie  wodzisławską Odrę Centrum w ramach 12 kolejki Haiz IV Ligi.

W pierwszym kwadransie spotkania obydwie jedenastki wzajemnie badały swoje siły, w związku z czym obyło się bez klarownych sytuacji natomiast w 16 minucie na prowadzenie wyszli łaziscy piłkarze. Uniejewski otrzymując piłkę od Nowaka, uciekł obrońcom na prawym skrzydle po czym zacentrował ją w pole karne wprost na głowę Jikii, który sfinalizował akcję trafiając do bramki z ok. sześciu metrów. Po upływie czterech minut goście  wypracowali sobie klarowną sytuację do wyrównania lecz uderzenie Koczkorza z 20 metrów po wcześniejszym wypiąstkowaniu piłki przez Frankego wylądowało na poprzeczce. Łaziszczanie mając lekką przewagę powinni podwyższyć rezultat w 28 minucie, ale silny strzał Bajora z rzutu wolnego wykonywanego z 30 metrów golkiper Odry sparował na aut. W 41 minucie goście doprowadzili do wyrównania, a autorem celnego trafienia został Wodecki wykorzystując błąd łaziskich obrońców oraz bramkarza.

W drugiej połowie Polonia mimo tego, że cofnęła się do własnej połowy to tuż po wznowieniu gry stworzyła kilka ciekawych akcji, w 53 minucie po wymianie piłek między Kaszokiem i Uniejewskim, ten drugi strzelił z 40 metrów nad poprzeczką. Po czterech minutach zrewanżował się Wodecki oddając strzał z 25 metrów obok słupka, zaś parę chwil później strzał Badury z narożnika boiska powedrował nad poprzeczką. W 62 minucie było już 2:1 na korzyść gospodarzy. Z rzutu rożnego piłkę wrzucał Fabisiak i  ta lecąc między bramkarzem oraz zawodnikami znajdującymi się w polu karnym wpadła do siatki przy dalszym słupku. Grający ambitnie zawodnicy z Wodzisławia szukali jeszcze sposobu by urwać punkty łaziskiej drużynie sprawdzając refleks Frankego, który już nie skapitulował broniąc trzy uderzenia rywali z rzędu natomiast Poloniści w ostatnich sześciu minutach meczu jeszcze trzykrotnie oddali strzał na bramkę  Świerczka, ale wynik nie uległ  zmianie.