Statystyki piłkarzy Polonii w sezonie 2018/2019.

Łaziscy piłkarze mogą już odetchnąć od ligowych zmagań, a my korzystając z rozpoczętej już letniej przerwy w rozgrywkach, przytaczamy  statystyki drużyny  w minionym sezonie 2018/19.

Dane ogólne

Polonia, dla której ten sezon był trzynastym na szczeblu czwartoligowym, we wszystkich meczach zdobyła w sumie 52 punkty notując 15 zwycięstw, 7 remisów, 8 porażek strzelając 52 gole ( 35 bramek zdobytych po  akcji oraz 17 po stałych fragmentach gry ) i tracąc 38 co pozwoliło na zajęcie w końcowej tabeli drugiej grupy śląskiej Haiz IV ligi  piątego miejsca. Jesienią, łaziszczanie sześć razy cieszyli się ze zwycięstwa, pięć  razy zremisowali natomiast w pozostałych czterech pojedynkach ponieśli porażkę zdobywając 23 punkty przy bilansie bramkowym 20:14.  W  drugiej połowie sezonu, Poloniści zanotowali 9 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki  dopisując na swoje konto 29 punktów, 32 bramki zdobyte i 24 stracone.

Mecze w Łaziskach i na wyjeździe

Podobnie  jak miało to miejsce przy podsumowywaniu sezonu 2017/2018 , łaziszczanie dużo lepiej radzili sobie w spotkaniach wyjazdowych gdzie zdobyli w sumie 28 punktów, na które złożyło się 9 zwycięstw, 1 remis, 5 porażek i stosunek bramek 31:21 ( drugie miejsce w tabeli „Wyjazdy” )

Na PolArenie,  Polonia zdobyła 24 punkty, ale tutaj bilans wyniósł kolejno  6 zwycięstw i 6 remisów oraz 3 porażki przy stosunku bramek 21:17 ( siódme miejsce w tabeli „Dom”)

Ilość meczów rozegranych przez piłkarzy

W minionym sezonie, Krystian Odrobiński desygnował do gry 24 zawodników wśród których znalazło się 12 wychowanków łaziskiego klubu. Najwięcej  spotkań  rozegrali: