Trzy punkty Polonii na Pol-Arenie zdobyte w roli... gościa.

W rozegranym we wczesne niedzielne popołudnie spotkaniu 23 kolejki IV Ligi gr. Śląskiej I, drużyna Polonii Łaziska zmierzyła się na Stadionie Miejskim w Łaziskach z RKS-em Grodziec, ale w roli… zespołu gości.Ta wyjątkowa sytuacja została podyktowana tym iż boisko rywali było w złym stanie i nie nadawało się do gry. Przed rozpoczęciem meczu, nasi piłkarze wybiegli na boisko w koszulkach z napisem „Franc, Jesteśmy z Tobą” okazując przez to solidarność oraz wsparcie zasłużonemu dla naszego zespołu bramkarzowi Rafałowi Franke, który doznał poważnej kontuzji uniemożliwiającej grę do końca sezonu. Taki gest drużyny ceni się najbardziej, bo to pokazuje, że zawodnicy potrafią być razem  nie tylko na boisku, ale też poza nim by dodać otuchy koledze z zespołu w trudnych momentach.

Od początku spotkania, warunki gry na murawie dyktowali podopieczni Daniela Tukaja tworząc za każdym razem sytuacje bramkowe. Już w 4 minucie silnie pod poprzeczkę piłkę z boku pola karnego uderzał Mateusz Nowara, a bramkarz RKS-u obronił strzał naszego zawodnika. Kolejna okazja bramkowa dla Polonistów miała miejsce w minucie szóstej kiedy na bramkę strzelał z dystansu  Daniel Fabisiak, ale futbolówka minęła słupek. Kilka chwil później po rozegraniu przez nasz zespół rzutu rożnego, strzał z bocznej części pola karnego Grodźca, oddał Mateusz Mazurek jednak piłkę po rykoszecie obrońcy Grodźca, Popczyk efektowną paradą wybił ją na rzut rożny. Kiedy upłynął nam pierwszy kwadrans pierwszej odsłony, Poloniści wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie Artura Terbalyana wzdłuż końcowej linii boiska wykorzystał niepilnowany w polu karnym  Bartosz Szojda,zdobywając bramkę głową. Do przerwy łaziszczanie dwukrotnie mogli podwyższyć wynik, ale się nie udało. Najpierw w 25 minucie z 30 metrów nad poprzeczkę strzelał Daniel Fabisiak, a trzy minuty później, silny strzał Bartosza Szojdy efektownie zatrzymał bramkarz RKS-u. Zespół z Grodźca w pierwszej połowie oddał na bramkę Polonii jeden groźny strzał. W 39 minucie Futbolówkę silnie uderzał z 20 metrów Wilk, ale pewnie złapał ją Marcin Topór. Nasi piłkarze w pierwszej połowie mieli inicjatywę, ale brakowało im ostatniego, dokładnego podania.

W drugiej połowie  w szeregach łaziszczan zagrałojuż wszystko tak jak powinno i zaprocentowało to już przy pierwszej akcji zakończonej drugim golem. W minucie 46, ( a dokładniej 45 min. i 36 sekundzie ) Mateusz Mazurek uciekł obrońcom  Grodźca na prawym skrzydle zagrał do nadbiegającego obok Dawida Hewlika, który sfinalizował całą akcję trafiając do siatki na 2:0. W 54 minucie po szybkiej akcji Artur Terbalyan podał do Bartosza Szojdy, który wystawił ją do znajdującego się w polu karnym  Mateusza Mazurka. Pomocnik Polonii strzelił mocno, ale nad bramką rywali. Zespół z Grodźca w odpowiedzi na akcję Polonii, oddał drugi groźny strzał w tym meczu, ale i tu Marcin Topór wykazał się dobrym refleksem między słupkami broniąc uderzenie Janosza w sytuacji „sam na sam” po czym piłka poszybowała nad poprzeczką. W 61 minucie na stadionowym zegarze zrobiło się 3:0 dla Polonistów, a na listę strzelców wpisał się Daniel Fabisiak wyłuskując piłkę od rywala na połowie RKS-u, a następnie uderzając celnie i mocno zza pola karnego. Upłynęły cztery minuty, a trener Daniel Tukaj ponownie mógł unieść ręce w geście triumfu. Ze środka boiska Patryk Widuch wypuścił Bartosza Szojdę i nasz wychowanek minął  Popczyka w sytuacji „jeden na jeden” zdobywając  swoją drugą  bramkę w tym meczu,ale  po strzale na dalszy słupek. Przeciwnikom w 68 minucie udało się po raz pierwszy w tym spotkaniu strzelić gola, a autorem bramki okazał się Baran trafiając w same okienko z rzutu wolnego. W 76 minucie z powodu kontuzji, plac gry musiał opuścić kapitan oraz stoper naszego zespołu Krzysztof Gersok co mogło mieć też wpływ na bardziej ostrożną grę łaziszczan w końcówce spotkania. Mimo to Polonii udało się wyjść jeszcze z dwiema ofensywnymi akcjami. W 80 minucie po solowej akcji, Mateusz Mazurek trafił futbolówką w słupek, a dobitkę Ireneusza Badury, defensor RKS-u wybił na róg. Druga z klarownych sytuacji, jaka miała miejsce tym razem w 86 minucie, zakończyła się dla naszej drużyny sukcesem. Po szybkiej akcji, Bartosz Szojda zgrał piłkę do boku Ireneuszowi Badurze, ten następnie wystawił ją do Mateusza Mazurka, który trafił na 5:1. Na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem meczu, przeciwnikom udało się zdobyć drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, gola strzelił Gałązkiewicz.

Był to kolejny bardzo dobry mecz ligowy Polonii - Polonia rozkręca się.