Aktualności

Koniec przygody z Pucharem Polski, ale pozostało dobre wrażenie na tle wyżej notowanego przeciwnika.

 W środowe popołudnie, nasi piłkarze rozegrali spotkanie drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Tychy. Rywalem łaziszczan był aktualny lider rozgrywek III Ligi gr. III- LKS Goczałkowice, w którego szeregach mogliśmy obserwować w akcji m.in. 66-krotnego reprezentanta Polski, a także uczestnika rozgrywek UEFA Champions  League w barwach Borussi Dortmund – Łukasza Piszczka. Kibice, którzy licznie zgromadzili się na trybunach Pol-Areny mogli podziwiać ciekawe widowisko, jakie stworzyły zespoły Polonii i LKS-u Goczałkowice, a na murawie przez pewien czas różnica klas rozgrywkowych nie była nawet bardzo widoczna gdyż obie drużyny zaserwowały nam równorzędną walkę. Pierwsi na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Daniela Tukaja po tym jak w 28 minucie, efektownym golem  popisał się najmłodszy na boisku Bartosz Popenda strzelając zza pola karnego gości, bardzo silnie pod poprzeczkę goczałkowickiej bramki. Golkiper przyjezdnych  mógł jedynie przyglądać się jak futbolówka ląduje w siatce LKS-u. Po tym golu przez moment zapachniało niespodzianką na stadionie w Łaziskach Górnych, bo Poloniści schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką. Na początku drugiej odsłony, przyjezdni najpierw w 50  minucie doprowadzili do remisu po golu Hanzela, a następnie Szendzielorza po upływie 60 sekund  wyszli na prowadzenie 2:1. Kropkę nad „i” w doliczonym czasie gry postawił Szendzielorz trafiając na 3:1 i to zespół trenera Damiana Barona awansował do kolejnego etapu rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu tyskiego Podokręgu. Naszym piłkarzom mimo porażki należą się duże podziękowania za ambitną postawę na boisku i przede wszystkim nawiązanie równorzędnej walki z solidnym trzecioligowcem tym bardziej, że Polonia zagrała dziś w eksperymentalnym składzie.

 

 

II runda Pucharu Polski Podokręg Tychy

15.09.2021

Polonia Łaziska – LKS Goczałkowice  1:3 ( 1:0 )

bramka dla Polonii: Popenda – 28 min.

bramki dla LKS-u Goczałkowice:

Szendzielorz – 2 ( 51 min., 90 min. )

Hanzel – 50 min. 

 

żółte kartki: Hewlik, Kaszok ( Polonia ) oraz Hanzel ( LKS Goczałkowice )

czerwona kartka: Kaszok ( Polonia ) - 89 min. za drugą żółtą

 

Sędzia: Jakub Borkowski ( Tychy )

 

 

Polonia Łaziska: Topór(  46 Woźnica ) – Gersok( 46 Wolny ), Nowara( 77 Gabriel Nowak ), Terbalyan, Widuch( 46 Fabisiak ), Kaszok, Kaziszyn( 57 Frey ), Zawadzki( 46 Hewlik ), Popenda, Polczyk, Prochownik( 46 Wach )

Trener: Daniel Tukaj

 

LKS Goczałkowice: Mrzyk – Mońka, Baron( 46 Piszczek ), Jonda( 46 Hanzel ), Zięba, Dragon( 46 Wróblewski ), Szendzielorz, Gemborys( 46 Dokudowiec ), Maroszek, Matuszczyk, Kazimierowicz( 73 Lipniak[ 78 Oliver Nowak] )

 

Trener: Damian Baron