Aktualności

Jesienne Derby Powiatu z Gwarkiem.

Przed nami jedyne w rundzie jesiennej Derby Powiatu Mikołowskiego w IV Lidze. W ramach siódmej serii spotkań, piłkarze Polonii zmierzą się na wyjeździe z Gwarkiem Ornontowice.

Gwarek Ornontowice w zeszłym sezonie zajął  w końcowej tabeli trzynastą pozycję. Piłkarze z Ornontowic w 32 rozegranych meczach zdobyli w sumie 40 punktów, na które złożył się bilans 11  zwycięstw, 7 remisów, 14 porażek oraz stosunek bramek 42:44. Od początku bieżącego sezonu, drużyna trenera Łukasza Bilińskiego zanotowała w sześciu kolejkach dziewięć punktów z bilansem trzech zwycięstw i trzech porażek oraz stosunkiem bramek 10:13 przez co plasuje się obecnie na ósmej pozycji w tabeli. W poprzedniej kolejce,  nasz powiatowy rywal zdobył trzy punkty na własnym stadionie po zwycięstwie 2:1 ze Śląskiem Świętochłowice.

Polonia Łaziska do derbowej potyczki przystąpi z dwunastego miejsca w tabeli. Nasza drużyna po rozegraniu sześciu spotkań legitymuje się  siedmioma zdobytymi punktami, na które  składają się dwa zwycięstwa, jeden remis i trzy porażki oraz siedem goli strzelonych i dziewięć straconych. Łaziszczanie w ubiegłą sobotę odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie, pokonując Szombierki Bytom 2:1 po bramkach zdobytych przez Daniela Fabisiaka i Kacpra Zawadzkiego.

Derbowymi starciami z Gwarkiem Ornontowice w ligowych zmaganiach  emocjonowaliśmy się dotąd szesnaście razy. Bilans tych meczów przemawia na korzyść naszego zespołu, który dziesięciokrotnie cieszył się  ze zwycięstwa, trzy razy zanotował remis, a w pozostałych trzech meczach poniósł on porażkę zdobywając w sumie 34 bramki i tracąc 17.

Najciekawsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami, to  konfrontacja rozegrana 19 czerwca 2010 roku. Polonia miała już zapewniony awans do trzeciej ligi i to spotkanie miało być fetą. Tymczasem do przerwy prowadził Gwarek 2:1, a Polonii przyszło grać w „dziesiątkę”. Gospodarze chcieli się jednak pokazać z jak najlepszej strony i z uporem walczyli o zwycięstwo. Skutecznie, gdyż w ostatniej minucie zwycięskiego gola na 3:2 strzelił Bojan Bróź. Bramki dla Polonii w tym meczu zdobyli: Kamil Roczniak, Sebastian Hendel i Bojan Bróź, a dla Gwarka – Andrzej Sarzała i Paweł Wróblewski. Warto dodać, że ten mecz był ostatnim spotkaniem w barwach Gwarka Mateusza Matrasa, który później grał już na boiskach ekstraklasy w zespołach: Piasta Gliwice, a następnie Pogoni Szczecin, Lechii Gdańsk, Zagłębia Lubin oraz Górnika Zabrze, a obecnie reprezentuje on barwy Stali Mielec.

 

Po raz ostatni z Gwarkiem Ornontowice, Poloniści rywalizowali w ubiegłym sezonie. W spotkaniu rundy wiosennej  rozegranym  24 kwietnia na Pol-Arenie, górą byli łaziszczanie, którzy po efektownych  golach strzelonych przez Patryka Widucha i Mateusza Mazurka zwyciężyli 2:0.

 

Jesienne Derby Powiatu Mikołowskiego: Gwarek Ornontowice – Polonia Łaziska w siódmej kolejce IV Ligi gr. śląskiej I zostaną rozegrane w sobotę, 18 września o godz. 16:00 na stadionie w Ornontowicach przy ul. Zwycięstwa 7b. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy i prosimy o gorący doping dla naszych zawodników !!!