Egzamin w Świdnicy.

Ostatnie zwycięstwa siatkarek Polonii wydają się wskazywać na postęp i zwyżkę formy. Czy tak jest, przekonamy się w najbliższą sobotę, kiedy to podopieczne Sławomira Rubina zmierzą się z poważniejszym rywalem, a będzie nim wicelider rozgrywek - MKS Świdnica. Świdniczanki w pięciu rozegranych meczach zdobyły 11 punktów, wygrywając 13 setów i dziewięć przegrywając. W dotychczasowym dorobku mają trzy zwycięstwa (po 3:1 z Łaskovią i Zorzą Wodzisław oraz 3:0 z Sokołem Katowice) oraz dwie porażki po 2:3 z Częstochowianką i Sokołem Radzionków.

Świdnica jest miastem z ogromnymi tradycjami siatkówki kobiet. Z tego miasta wywodzi się wiele reprezentantek Polski, a Polonią, której tradycje kontynuuje MKS, przez wiele sezonów występowała w najwyższej klasie rozgrywek. Teraz świdniczanki przeegzaminują Polonię.

Mecz siódmej kolejki pomiędzy MKS-em Świdnica i Polonią Łaziska rozegrany zostanie w sobotę, 5 listopada o godzinie 17.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1, przy ulicy G. Anonima 1 w Świdnicy.