Wskoczyć do czołówki.

W związku z odwołaną w dniu wczorajszym 24 kolejką ligową z powodu  niekorzystnych warunków atmosferycznych ( nowy termin podany przez Śląski ZPN - 17 maja godz. 18:00) piłkarze Polonii mają chwilę oddechu by zebrać siły na kolejne ligowe spotkanie oraz dużą szansę by wskoczyć do czołowej ósemki ligowej tabeli. Aby doszło do takiego stanu rzeczy trzeba spełnić dwa warunki: w sobotę zdobyć na własnym terenie komplet punktów w meczu 25 kolejki z Drzewiarzem Jasienica oraz liczyć na  potknięcie wyżej notowanych rywali m.in. dziesiątej Szczakowianki, dziewiątych Wilków Wilcza oraz ósmej Unii Racibórz ( do której Polonia traci tylko dwa punkty).

Historia Drzewiarza sięga 1954 roku, kiedy to powstał klub sportowy Sparta. Jego prezesem został Stanisław Depta. Pierwsze sekcje, to piłka nożna i gimnastyka akrobatyczna. Klub przechodził różne koleje z fuzjami włącznie. Przekształcono go w „Leśnika – Drzewiarza”, z piłką nożną i siatkówką kobiet, potem połączono TKKFiT JAFAMEG, by w końcu stać się Drzewiarzem z sekcją piłki nożnej. Barwy klubowe, to kolory czarny, czerwony i zielony, jego prezesem jest Mirosław Łaciok, a trenerem – Wojciech Jarosz. Przez wiele lat Drzewiarz grał w niższych klasach rozgrywkowych, by w sezonie 2012/13 wywalczyć awans do czwartej ligi, a w minionym sezonie zakończyć ligę na czwartym miejscu.

Piłkarze z Jasienicy po 23 rozegranych meczach zajmują w tabeli szóstą lokatę mając na koncie 39 punktów i notując dwanaście zwycięstw, trzy remisy i osiem porażek zdobywając przy tym  44 gole i tracąc 30. Na wyjeździe najbliższy rywal łaziszczan rozegrał dotychczas 12 spotkań i zdobył 15 punktów. Na ten bilans składają się cztery zwycięstwa, trzy remisy oraz pięć porażek przy  stosunku bramek 15:22. W ubiegłą sobotę  Drzewiarz  wygrał  na wyjeździe  z Granicą Ruptawa 2:1 po golach Basiury oraz Chojnackiego.

W historii obu klubów  Polonia i Drzewiarz rozegrały między sobą trzy mecze, w których łaziszczanie odnieśli dwa zwycięstwa oraz jedną porażkę  strzelając osiem bramek i tracąc cztery.W poprzedniej rundzie Polonia po bramkach Smyli oraz Wójcika wygrała w Jasienicy 2:1.

Czwarty mecz między Polonią Łaziska i Drzewiarzem Jasienica zostanie rozegrany w najbliższą sobotę, 22 kwietnia o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych  przy ul. Sportowej 3. Zapraszamy.