Wziąć rewanż za jesień.

Podbudowani sobotnim zwycięstwem oraz bardzo dobrą grą  w meczu z Beskidem Skoczów na PolArenie, piłkarze Polonii Łaziska będą chcieli pójść za ciosem i zainkasować kolejne trzy punkty. Już w najbliższą środę  łaziszczanie wyjeżdżają do Lędzin gdzie zmierzą się z bardzo dobrze spisującym się   beniaminkiem znajdującym się w ścisłej czołówce tabeli , MKS-em Lędziny.

 

Początki klubu z Lędzin sięgają lat dwudziestych ubiegłego wieku, kiedy to Karol Ficek, Wilhelm Hachuła i Alojzy Jarosz założyli drużynę piłkarską. W roku 1932 roku miejscowi bezrobotni wybudowali boisko sportowe wraz ze strzelnicą i klub zyskał osobowość prawną. W rok później powstał Piłkarski Klub Sportowy Piast Lędziny, którego pierwszym prezesem został Karol Ficek. Do rozgrywek w klasie „C” został zgłoszony w roku 1937. W lipcu 1945 roku została zmieniona nazwa klubu, zgodnie z duchem ówczesnych czasów, na Robotniczy Klub Sportowy Piast Lędziny, by trzy lata później przemianować się na Górniczy Związkowy Klub Sportowy Piast Lędziny. W 1953 roku mecenat nad klubem objęła kopalnia Ziemowit i wróciła nazwa Górnik Lędziny. W tym czasie klub odnosił bardzo wiele sukcesów, z których największym był awans do III ligi. Po dziewięciu latach gry w tej klasie rozgrywek, w roku 1972 drużyna Górnika spadła do klasy międzywojewódzkiej. W roku 1976 roku, kiedy to decyzją władz politycznych i gospodarczych regionu Górnika Lędziny wchłonął GKS Tychy. Klub Sportowy „Górnik” został reaktywowany 17 sierpnia 1984 roku i po sezonie drużyna seniorów uzyskała awans do klasy „B”. W 1988 roku opracowano program naprawczy reaktywowanego klubu i od tego czasu drużyna seniorów co roku wywalczała awanse do wyższej klasy, by wreszcie w sezonie 1993/1994 zdobyć po 31 latach osiągnąć trzecią ligę. W 1998 roku, w wyniku reformy rozgrywek MKS Lędziny spadł do IV ligi, w której występował do 2005 roku. Po kolejnej degradacji do ligi okręgowej, lędzinianie wrócili w szeregi czwartoligówców w sezonie 2015/2016 i aktualnie są beniaminkiem tej klasy rozgrywek. Obecnie MKS jest klubem jednosekcyjnym, prezesem jest Marek Demko, a trenerem - Sebastian Idczak.

 

 

Piłkarze z Lędzin po 25 rozegranych spotkaniach meldują się na piątym miejscu w tabeli z 44 punktami,  13 zwycięstwami, 5 remisami i 7 porażkami oraz bilansem bramkowym 42:24 i jest to zespół swojego boiska gdyż na 11 dotychczas rozegranych meczów lędzinianie zdobyli 25 punktów  notując  osiem zwycięstw, jeden remis i dwie porażki przy bilansie bramkowym 26:10.

 

 

W swojej historii Polonia i MKS Lędziny  spotkały się w meczach ligowych siedmiokrotnie. Trzy mecze wygrali łaziszczanie następnie trzy zakończyły się podziałem punktów, a raz górą byli piłkarze lędzińskiego zespołu. Stosunek bramek wynosi 12:9 na korzyść  łaziszczan natomiast w Lędzinach piłkarze Polonii w trzech rozegranych meczach podzielili się punktami z rywalem strzelając i tracąc po pięć bramek.

 

W rundzie jesiennej  Polonia na własnym stadionie uległa MKS-owi Lędziny 1:2, a bramkę dla łaziskiego teamu zdobył Łukasz Dubaniewicz.

 

 

 

Mecz 28 kolejki między MKS-em Lędziny i Polonią Łaziska zostanie rozegrany w środę, 10 maja o godz. 17:30 w Lędzinach na boisku przy ul. Stadionowej 1.