Wygrać i uciec w tabeli przeciwnikom.

Przed nami druga z zaległych kolejek w obecnym sezonie IV ligi. Piłkarze łaziskiej Polonii po znakomitym spotkaniu w Ruptawie gdzie w pięknym stylu  z kwitkiem odprawili zespół  Granicy pokonując go 6:1, już w najbliższą środę stoczą wyjazdową walkę z będącymi tuż  na ich ogonie Wilkami Wilcza.

 

Wilki Wilcza założono w roku 1948. Barwy klubu, to kolor niebieski. Dominującą dyscypliną w klubie była piłka nożna. Przez lata Wilki grały w niższych klasach rozgrywkowych i dopiero w sezonie 2008/09 mogły skonfrontować swoje umiejętności z zespołami klasy „A”. Piłkarze Wilków czynili szybkie postępy i w sezonie 2012/2013 awansowali do ligi okręgowej, a dwa sezony później do czwartej ligi. Dziś w klubie funkcjonują trzy sekcje: piłka nożna mężczyzn i kobiet oraz tenis stołowy. Prezesem klubu jest Ryszard Stawiasz, a trenerem – Jacek Wiśniewski.

Środowy mecz na pewno nie będzie należał do łatwych, ponieważ zwracając uwagę  na  dane statystyczne beniaminka w obecnym sezonie na własnym boisku, piłkarze z Wilczy  w czternastu rozegranych do tej pory meczach odnieśli osiem zwycięstw, raz podzielili się punktami z rywalem, a  pięć razy schodzili z murawy pokonani przy  bilansie bramkowym 24:14, a patrząc pod kątem całego sezonu w ligowej tabeli, drużyna Wilków po 28  spotkaniach ( do rozegrania zaległy mecz 25 kolejki z GKS-em Radziechowy-Wieprz) jest tuż za Polonistami tzn. na 12 miejscu  z 39 zdobytymi punktami, 12 zwycięstwami,  3 remisami oraz 13 porażkami na który składa się bilans bramkowy 40:35.

Polonia z Wilkami Wilcza w meczach rangi mistrzowskiej spotkała się tylko raz, w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Wówczas na PolArenie, łaziszczanie okazali się lepsi wygrywając po bramce Ireneusza Badury 1:0.

 

Mecz zaległej 26 kolejki między Wilkami Wilcza i Polonią Łaziska zostanie rozegrany w środę, 24 maja na stadionie w Wilczy przy ulicy Grzonki 13a. Pierwszy gwizdek  oznajmiający początek tego spotkania o godz. 18:00.