Z Wilczą na półmetku.

Wielkimi krokami zbliżamy się  do połowy  jakże ciekawej i wyrównanej  drugiej części   rozgrywek czwartej ligi w trwającym sezonie. Walcząca o zajęcie miejsca w czołowej  ósemce w końcowej klasyfikacji  drużyna Polonii Łaziska w najbliższy weekend zmierzy się na wyjeździe z Wilkami Wilcza.

 

Wilki Wilcza założono w roku 1948. Barwy klubu, to kolor niebieski. Dominującą dyscypliną w klubie była piłka nożna. Przez lata Wilki grały w niższych klasach rozgrywkowych i dopiero w sezonie 2008/09 mogły skonfrontować swoje umiejętności z zespołami klasy „A”. Piłkarze Wilków czynili szybkie postępy i w sezonie 2012/2013 awansowali do ligi okręgowej, a dwa sezony później do czwartej ligi. Dziś w klubie funkcjonują trzy sekcje: piłka nożna mężczyzn i kobiet oraz tenis stołowy. Prezesem klubu jest Ryszard Stawiasz, a trenerem – Jacek Wiśniewski.

 

Najbliżsi rywale łaziszczan rozegrali dotychczas 24 mecze, w których zanotowali 10 zwycięstw, 3 remisy oraz 11 porażek przy 33 bramkach zdobytych i 30 straconych co daje im 33 punkty oraz dziesiątą pozycję w ligowej tabeli. Na swoim boisku podopieczni trenera Wiśniewskiego w dwunastu meczach odnotowali  siedem zwycięstw, jeden remis i cztery porażki zapisując na swoim koncie 22 punkty oraz bilans bramkowy 22:12 natomiast w rundzie wiosennej z trzech rozegranych spotkań wygrali dwa, a jedno zakończyło się porażką. W miniony weekend zespół  z Wilczy pauzował, ponieważ wyjazdowa potyczka z GKS-em Radziechowy-Wieprz została przełożona z powodu złego stanu boiska.

 

Historia spotkań między Polonią Łaziska  i Wilkami Wilcza jest bardzo krótka, ponieważ obydwa zespoły grały między sobą tylko raz – w rundzie jesiennej obecnego sezonu, wówczas na PolArenie lepsi okazali się łaziszczanie wygrywając 1:0 po bramce Ireneusza Badury.

 

Drugi mecz w historii między drużynami Wilków Wilcza i Polonii Łaziska w ramach 26 kolejki ligowej zostanie rozegrany w sobotę, 29 kwietnia o godz. 17:00 na stadionie w Wilczy, który znajduje się przy ulicy Grzonki 13a.