Czas na lidera.

Polonia weszła w fazę gier z trudniejszymi przeciwnikami. Po odprawienie z bagażem trzech goli trzeciej drużyny w tabeli, przyszedł czas na konfrontację z liderem i to na jego boisku. Tym niespodziewanym dla większości obserwatorów liderem jest Drzewiarz Jasienica. W siedmiu rozegranych dotychczas meczach, wywalczył 19 punktów, wygrywając sześć spotkań i jeden remisując. Po stronie zdobyczy bramkowych jest 14 goli, przy trzech straconych. Bilans własnego boiska, to cztery zwycięstwa, dziewięć bramek zdobytych i dwie stracone. Na poziomie czwartej ligi, to rywal z najwyższej półki.

Historia Drzewiarza sięga 1954 roku, kiedy to powstał klub sportowy Sparta. Jego prezesem został Stanisław Depta. Pierwsze sekcje, to piłka nożna i gimnastyka akrobatyczna. Klub przechodził różne koleje z fuzjami włącznie. Przekształcono go w „Leśnika – Drzewiarza”, z piłką nożną i siatkówką kobiet, potem połączono TKKFiT JAFAMEG, by w końcu stać się Drzewiarzem z sekcją piłki nożnej. Barwy klubowe, to kolory czarny, czerwony i żółty, jego prezesem jest Mirosław Łaciok, a trenerem – Wojciech Jarosz. Przez wiele lat Drzewiarz grał w niższych klasach rozgrywkowych, by w sezonie 2012/13 wywalczyć awans do czwartej ligi, a w minionym sezonie zakończyć ligę na czwartym miejscu.

W historii istnienia obu klubów Polonia z Drzewiarzem grała dwa razy w poprzednim sezonie. W rundzie jesiennej przegrała w Jasienicy 1:3 (gola dla Polonii zdobył Mazurek, by wiosną wygrać 5:0 (Mazurek 3, Leszczyński i Korcz)

W siódmej kolejce zremisował w Radziechowach z GKS-em 1:1, grając w składzie: Szymala - Gola, Studencki, Chojnacki, Basiura (60 Łaciak), Romanowicz, Sekuła, Kuder (90 Stawicki), Gołuch (73 Gajda), Wojtasik (68 Łoś), Kozielski. Bramkę zdobył Wojtasik.

Mecz ósmej kolejki Drzewiarz – Polonia rozegrany zostanie w najbliższą sobotę, 17 września o godzinie 16.00 na stadionie w Jasienicy, przy ulicy Orzechowej 139.