Krystian Odrobiński trenerem Polonii.

Oficjalnie możemy poinformować, że trenerem pierwszej drużyny Polonii został Krystian Odrobiński. Wczoraj Zarząd Klubu oraz zainteresowany szkoleniowiec ustalili warunki współpracy, dzisiaj obie strony złożyły podpisy na umowie i nowy trener mógł rozpocząć pracę.

W ostatnich dwóch tygodniach na tzw. "giełdzie" krążyły różne nazwiska. Zarówno tych, którymi zainteresowani byli działacze klubu, jak i tych, którzy oferowali swoje usługi. Były też i takie, które można zaliczyć do folkloru. Z różnych przyczyn, w niektórych przypadkach nie dało się osiągnąć konsensusu i na finiszu kontrakt podpisano z Krystianem Odrobińskim.

Nowy szkoleniowiec Polonii ma 35 lat i ma za sobą bogatą karierę zawodniczą. Jest wychowankiem MOSM-u Tychy, z którego trafił do drużyny juniorów Górnika Zabrze i w tych barwach wywalczył tytuł Mistrza Polski. Potem grał w Walce Zabrze, skąd wrócił do GKS-u Tychy. W tym klubie rozegrał 216 spotkań, strzelając pięć bramek. W wieku 30 lat przeszedł poważną operację, po której na murawę jako zawodnik już nie wrócił. Ale związków z futbolem nie zerwał. Najpierw został tzw. „skautem”, potem asystentem trenerów Piotra Mrozka, Jana Żurka i Przemysława Cecherza. Po takim stażu, przyszedł czas na pracę samodzielną. Prowadził zespoły GTS-u Bojszowy, Podlesianki Katowice i Fortuny Wyry, by „zakotwiczyć” w Łaziskach. Oby na długo.