O pierwsze zwycięstwo na PolArenie.

Po ubiegło sobotnim inauguracyjnym zwycięstwie w Landku nad Spójnią  piłkarze Polonii rozegrają  drugi mecz w wiosennych rozgrywkach IV ligi, ale pierwszy w tym roku na własnym  terenie. W najbliższy weekend do Łazisk  zawita drużyna Iskry Pszczyna.

 

Iskra Pszczyna powstała 17 marca 1951 roku, chociaż sekcja piłki nożnej w tym mieście istniała wcześniej, a nazwa Iskra pojawiła się  dziesięć lat później. Pierwszym prezesem klubu był Jan Larysz, za klubowe barwy przyjęto kolory czerwony oraz niebieski. W klubie nastąpiło kilka reorganizacji, a w jego strukturach funkcjonowały sekcje: piłki nożnej, lekkoatletyki, koszykówki, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, szachowa, żeglarska  oraz piłki siatkowej kobiet i mężczyzn. Piłka nożna przez całe lata grała w klasach „C” , „B” i „A” , potem w okręgówce. W roku 2011 pod wodzą  Jana Żurka  zespół awansował do czwartej ligi. Obecnie prezesem klubu jest Andrzej Puchała, a trenerem Grzegorz Łukasik.

 

W meczu 18 kolejki  Iskra zremisowała na własnym stadionie z GKS-em Radziechowy-Wieprz 1:1. Gola dla pszczynian zdobył Gorzała, a zespól grał w następującym zestawieniu: Tomanek - Gołek, Grabczyński, Biedrzycki, Antończak, Gorzała, Prusek (84' Mąka), Maślorz, Zawadzki, Sobczak, Sobas (74' Drabik). 

 

Iskra jest dla Polonii jest jednym z najwygodniejszych rywali, ponieważ w 15 rozegranych spotkaniach między obydwiema drużynami, Polonia odniosła 12 zwycięstw, 2 mecze zakończyły się remisami, a tylko jedno spotkanie zakończyło się porażką , bilans bramkowy to 56:18 na korzyść piłkarzy z Łazisk.W meczach na swoim terenie łaziszczanie triumfowali sześciokrotnie raz zremisowali i nie ponieśli porażki przy bilansie bramkowym 33:9, na wyjazdach Poloniści  z ośmiu spotkań wygrali sześć, raz zremisowali i tylko raz musieli uznać wyższość rywala przy korzystnym bilansie bramkowym 23:9.Pierwsze mecze Polonii i Iskry zostały rozegrane w sezonach 1977/78 oraz 1978/79 w klasie „A”. Cztery razy górą była Polonia, a rezultaty tych spotkań kończyły się następująco – 7:0, 2:0, 9:4 i 6:0. Ustanowiła też kilka rekordów, 1 maja 1996 roku odniosła  wysokie zwycięstwo ligowe 8:0, a siedemnaście lat wcześniej w dniu 20 czerwca, wygrywając 9:4  ustanowiła rekord pod względem ilości zdobytych bramek ze swoim udziałem, a także dziewięciu strzelonych goli w meczu mistrzowskim.

 

 

W spotkaniu rozegranym w rundzie jesiennej, Polonia po szalonym meczu na stadionie w Pszczynie pokonała Iskrę 6:3 po hat-tricku Sebastiana Gielzy oraz dwóch golach Mazurka i jednym Badury.

 

 

Spotkanie 19 kolejki między Polonią i Iskrą zostanie rozegrane w sobotę, 18 marca o godz. 15:30 na stadionie miejskim w Łaziskach przy ul. Sportowej 3. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.