Z sąsiadem z tabeli.

Po ubiegło tygodniowej porażce z liderem IV Ligi, Dekorem Bełk,  Polonię  czeka w sobotę drugi mecz wyjazdowy z rzędu w rundzie wiosennej, tym razem do Raciborza by zmierzyć się z sąsiadującą w ligowej tabeli Unią.

Unia Racibórz powstała 27 kwietnia 1946 roku, kontynuując tradycje sportu raciborskiego wywodzące się od roku 1903. Była klubem wielosekcyjnym, a najwięcej splendoru przynosili jej zapaśnicy, ciężarowcy i piłkarze. To z Unii wywodzi się mistrz olimpijski w zapasach, Ryszard Wolny. Sekcja piłkarska od początku funkcjonowania klubu, rozwijała się bardzo dynamicznie. Juniorzy tego klubu dwukrotnie wywalczyli tytuł Mistrza Polski, a seniorzy w roku 1963 awansowali do pierwszej ligi (wówczas najwyższa klasa rozgrywek). W pierwszym sezonie zajęli ósme miejsce, po drugim spadli do drugiej ligi. Dziś w Unii funkcjonuje  sekcja piłki nożnej występująca na boiskach  w czwartej lidze. Barwy klubu, to kolory niebieski i biały, na jego czele stoi prezes:  Jarosław Rachwalski , a trenerem jest Tomasz Owczarek.

W historii obydwóch klubów, Polonia i Unia grały ze sobą 21 razy, łaziszczanie odnieśli 11 zwycięstw, 8 remisów i 2 porażki przy korzystnym stosunku bramkowym 47:20. W Łaziskach, Polonia z jedenastu meczów wygrała dziewięć i dwa zremisowała nie ponosząc żadnej porażki oraz strzeliła 36 bramek i 10 straciła natomiast w Raciborzu odniosła 2 zwycięstwa, 6 remisów i 2 porażki w dziesięciu meczach przy bilansie bramkowym 11:10 dla drużyny z Łazisk.

Po 20 rozegranych kolejkach  piłkarze z Raciborza zajmują dziesiąte miejsce z 28 punktami, na które składa się osiem zwycięstw, cztery remisy i osiem porażek z bilansem bramkowym 32:40. Na własnym boisku Unia wygrywała czterokrotnie, trzy razy zremisowała, a w trzech meczach odniosła porażkę. Łaziszczanie z kolei są o jedno miejsce wyżej w tabeli z taką samą ilością punktów co Unia  i  identycznym bilansem zwycięstw, remisów oraz porażek w obecnym sezonie  z tym, że  mają korzystniejszy stosunek bramek: 32:31.

W miniony weekend Unia na własnym boisku przegrała z GKS-em Radziechowy Wieprz 1:2, a bramkę zdobył Marcin Mizia.

W rundzie jesiennej w Łaziskach, Polonia zremisowała z Unią 0:0.

Mecz 21 kolejki między Unią Racibórz i Polonią Łaziska zostanie rozegrany w sobotę, 1 kwietnia o godz. 17:00 na stadionie w Raciborzu przy ul. Srebrnej 12. Zapraszamy !!!