Jest zwycięstwo.

Okres przygotowawczy do sezonu 2016/2017 wkracza na ostatnią prostą. Na dobrą sprawę pozostały jeszcze dwa tygodnie ciężkiej pracy  (w ostatnim trzeba będzie szukać „świeżości”) i dwa mecze kontrolne. Na trzy tygodnie przed inauguracją ligi, Polonia rozegrała trzeci sparing. Tym razem ze LKS-em Goczałkowice. O ile w poprzednich grach kontrolnych Polonia schodziła z murawy w roli pokonanego (choć z gry na te porażki nie zasługiwała), to tym razem zakończyła mecz zwycięstwem 2:0. W tym spotkaniu trenerzy testowali pięciu zawodników pretendujących do drużyny na nadchodzący sezon.

Łaziszczanie rozpoczęli od ataków na bramkę rywala i już w 12 minucie mogli prowadzić 1:0. Po akcji prawą stroną przeprowadzonej przez Badurę, piłka odbiła się od słupka i trafiła pod nogi Mazurka, który „odstrzelił” bramkarza. Trzynaście minut później ponownie pokazał się Badura, zagrał do testowanego napastnika, który strzelił mocno, ale bramkarz Goczałkowic zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Polonia nie wykorzystała dwóch okazji, więc przed swoją szansą stanęli piłkarze z Goczałkowic. W 33 minucie w polu karnym rywala sfaulował Bartosz Gocyk, za co arbiter podyktował „jedenastkę”. Bartosz „odkupił” jednak swój grzech i karnego obronił. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Nie wykonane zadania z pierwszej odsłony, trzeba było realizować w drugiej. Podopieczni Marka Mazura i Michała Majsnera zrobili to błyskawicznie. Dwie minuty po wznowieniu gry, testowany zawodnik zagrał do Mateusza Mazurka, który wiedział co zrobić z piłką i Polonia prowadziła 1:0. W 55 minucie szczęścia spróbował Just, ale piłka po jego strzale przeleciała obok bramki. W 60 minucie kolejną akcję rozegrała dwójka Badura – Mazurek, po której ten drugi podwyższył prowadzenie na 2:0. Szansę na kolejnego gola miał jeszcze jeden z zawodników testowanych, ale miał nie najlepiej ustawiony „celownik” i skończyło się na szansie. I tu by było na tyle o meczu, który dał szkoleniowcom kolejną porcję wiedzy o swoich podopiecznych.

Polonia Łaziska - LKS Goczałkowice 2:0 (0:0)

Polonia: Gocyk, Franke - Dubaniewicz, Sadłocha, Just, Ryguła, Skorupa, Wolny, Witek, Korcz, Badura, Strzoda, Mazurek i pięciu zawodników testowanych

Bramki: Mazurek 2 - 47 i 60 min.