Z Wilkami na półmetku.

Po czterech zwycięstwach z rzędu, Polonia systematycznie przesuwa się w górę tabeli i ten marsz chce kontynuować w najbliższy weekend, w meczu „półmetka” rundy jesiennej. Tym razem łaziszczanie będą gospodarzem meczu, a ich rywalem będzie beniaminek czwartej ligi – Wilki Wilcza. Wilki w tej klasie rozgrywek grają po raz pierwszy i po ośmiu rozegranych meczach plasuje się na 15 miejscu z dorobkiem siedmiu punktów, 12 bramkami zdobytymi i 12 straconymi. W trzech meczach wyjazdowych Wilki nie zdobyły żadnego punktu, strzelając jedną bramkę i pięć tracąc.

Wilki Wilcza założono w roku 1948. Barwy klubu, to kolor niebieski. Dominującą dyscypliną w klubie była piłka nożna. Przez lata Wilki grały w niższych klasach rozgrywkowych i dopiero w sezonie 2008/09 mogły skonfrontować swoje umiejętności z zespołami klasy „A”. Piłkarze Wilków czynili szybkie postępy i w sezonie 2012/2013 awansowali do ligi okręgowej, a dwa sezony później do czwartej ligi. Dziś w klubie funkcjonują trzy sekcje: piłka nożna mężczyzn i kobiet oraz tenis stołowy. Prezesem klubu jest Ryszard Stawiasz, a trenerem – Jacek Wiśniewski.

W ósmej kolejce Wilki zremisowały na własnym boisku z GKS-em Radziechowy 1:1, grając w składzie: Matras – Kaczmarek, Leszczyński, Saborowski, Steuer, Zalesiński, Rajca, Gierczak (72 Tobiś), Mnochy (82 Sewrin), Kravtsiv, Żyrkowski. Bramkę zdobył Rajca.

Mecz Polonia – Wilki Wilcza rozegrany zostanie w najbliższą sobotę, 24 września o godzinie 16.00 na Stadionie Miejskim w Łaziskach, przy ulicy Sportowej 3. W imieniu piłkarzy zapraszamy na Pol Arenę i prosimy o doping.