Pozytywnie rozpocząć wiosnę.

Po blisko czteromiesięcznej przerwie , już w tą sobotę do walki o ligowe punkty  przystąpią drużyny występujące w IV lidze gr. II śląskiej, w tym piłkarze łaziskiej Polonii. W pierwszej kolejce inaugurującej rundę wiosenną, podopiecznych trenera Krystiana Odrobińskiego  czeka wyjazd do Landeka na mecz z miejscową Spójnią.

 

Spójnia Landek powstała 10 lipca 1992 roku, założycielem klubu był Czesław Jacak. Przez lata landecki klub grał w klasach „B” i „A” podokręgu Skoczów i Bielsko Biała. W 2013 roku  Spójnia wywalczyła  awans do czwartej ligi, by później opuścić ją na jeden sezon.Wróciła do tej klasy rozgrywek w sezonie 2015/2016. Prezesem klubu jest Wojciech Koźlik, a trenerem Andrzej Myśliwiec.

 

Po rundzie jesiennej  Spójnia zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli mając na koncie 24 pkt. Na ten dorobek punktowy złożyło się sześć zwycięstw, sześć remisów oraz pięć porażek przy 19 bramkach zdobytych i straconych. Jesienią landecka drużyna rozegrała na swoim terenie  9 spotkań, w których odniosła dwa zwycięstwa, pięć remisów oraz dwie porażki.

 

Będzie to czwarte spotkanie w historii obu klubów. Bilans jest niekorzystny dla łaziszczan gdyż w trzech rozegranych meczach,  zwyciężyli tylko raz a dwa spotkania zakończyły się porażką, bilans bramkowy 6:6. Jesienią, 13 sierpnia  w Łaziskach, Polonia przegrała ze Spójnią 2:3 a bramki zdobyli: dla Polonii Mateusz Mazurek – dwie, dla Spójni po jednej Lewandowski i dwie Zyzak.

 

 

Mecz inaugurujący rundę wiosenną sezonu 2016/2017  pomiędzy Spójnią Landek a Polonią zostanie rozegrany  w najbliższą sobotę, 11 marca o godz. 15:00 na stadionie w Landeku. Zapraszamy!!!