Czas na Szczakowiankę.

Po wczorajszym remisie z Szombierkami  w zaległym spotkaniu 16 kolejki ligowej, w sobotę  zespół Polonii przed własną publicznością będzie podejmować  ostatnią w tabeli Szczakowiankę Jaworzno.

Klub Piłkarski Szczakowianka powstał 3 lipca 1923 roku, na skutek fuzji Kartaginy, Rewii i Sparty. Do powstania klubu przyczyniły się dążenia pasjonatów futbolu huty szkła. Od tego czasu Szczakowianka wielokrotnie zmieniała nazwy. Była HKS Szczakowianka, ZKS Unia Szczakowianka, MZKS Szczakowianka, KS Szczakowianka, Garbarnia Szczakowianka, KP Jaworzno, Szczakowianka SA, by od roku 2008 pozostać przy nazwie JSP Szczakowianka. Bez względu na nazwę, był to zawsze klub piłkarski, grający w okręgach krakowskim lub śląskim na poziomie wszystkich klas rozgrywkowych. W sezonie 2002/2003 klub z Jaworzna dostąpił zaszczytu gry w najwyższej klasie, czyli w ówczesnej pierwszej lidze. Dziś lata świetności klub ze Szczakowej ma za sobą i gra w czwartej lidze. Klubowe barwy Szczakowianki, to kolory biały i czerwony, prezesem klubu jest Andrzej Sojka, a trenerem – Szymon Stawowy. Będąc przy trenerze, to warto dodać, że w tym klubie pracowało wielu szkoleniowców z tzw. nazwiskami, jak: Marek Motyka, Albin Mikulski, Janusz Białek, Andrzej Orzeszek czy Jacek Góralczyk.

 

Piłkarze z Jaworzna zajmują aktualnie ostatnią, 16 lokatę w tabeli Haiz IV ligi mając na koncie 12 punktów na co składają się dwa zwycięstwa, sześć remisów i jedenaście porażek przy stosunku bramek 23:44.

Polonia w swojej historii rozegrała ze Szczakowianką do tej pory 15 meczów ligowych, w których odniosła 7 zwycięstw, 3 remisy oraz 5 porażek przy łącznym stosunku bramek 28:23. Jesienią w Jaworznie, łaziszczanie po golach Mazurka i Gielzy zremisowali 2:2.

Mecz 21 kolejki Haiz IV Ligi między Polonią Łaziska i Szczakowianką Jaworzno zostanie rozegrany w sobotę, 21 kwietnia o godz. 13:00 na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych przy ul. Sportowej 3. Zapraszamy !!!