Kolejne trzy bramkowe zwycięstwo Polonii.

Wczesnym popołudniem drużyna Polonii w 21 kolejce Haiz IV Ligi na własnym terenie zmierzyła się z ostatnią w tabeli Szczakowianką Jaworzno.

Pierwsza część gry toczyła się pod dyktando Polonii jednak pierwsi zaatakowali przyjezdni, po kontrataku w 12 minucie na łaziską bramkę uderzenie z 14 metrów oddał Niedzielski lecz Franke, który w tym spotkaniu wystąpił w barwach Polonii po raz dwusetny, pewnie złapał futbolówkę.

Po upływie czterech minut łaziszczanie objęli prowadzenie.Mazurek zagrał na ścianę do Rutkowskiego, ten wykonał obrót z piłką i trafił do siatki rywali. Następnie w 26 minucie Mazurek otrzymując piłkę od Fabisiaka  nie zdołał jej opanować na dziesiątym metrze i ostatecznie wyszła ona poza linię końcową. W 32 minucie Poloniści przeprowadzili kontratak, w którym w sytuacji sam na sam Mazurek silnie uderzając futbolówkę wprost w skutecznie interweniującego Kojdeckiego. Jeszcze na sześć minut przed przerwą wynik mógł podwyższyć Rutkowski po trójkowej akcji z Fabisiakiem i Mazurkiem lecz jego strzał pewnie zatrzymał golkiper z Jaworzna.

Po przerwie inicjatywa także należała do gospodarzy. Tuż po wznowieniu gry po akcji z Fabisiakiem blisko pola karnego gości faulowany był Mazurek, który chwilę później oddał strzał z rzutu wolnego jednak uderzenie łaziskiego pomocnika ze stałego fragmentu gry pewnie złapał golkiper Szczakowianki. Dwie minuty później  po wymianie piłek między Mazurkiem i Fabisiakiem, środkowy pomocnik Polonistów z 13 metrów strzelił obok słupka. Kolejną okazję ze stałego fragmentu gry, piłkarze Krystiana Odrobińskiego mieli w 53 minucie. Z rzutu rożnego, piłkę w szesnastkę jaworznian wrzucił Fabisiak, ta przeszła nad defensorami przyjezdnych i trafiła na głowę Gersoka, któremu niewiele zabrakło do pełni szczęścia posyłając ostatecznie futbolówkę z dwóch metrów nad spojeniem słupka z poprzeczką bramki. Pięć minut później wysuniętego przed bramkę Kojdeckiego próbował zaskoczyć Kaszok, który po momentalnym wznowieniu gry z rzutu wolnego uderzeniem niemal z połowy boiska minimalnie chybił posyłając futbolówkę nad poprzeczką. Kiedy minęła godzina gry, Polonia podwyższyła rezultat na 2:0. Rutkowski podaniem uruchomił Mazurka, a ten uderzeniem z 14 metrów pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. W 72 minucie zdobywca drugiego gola mógł  po raz kolejny wpisać się na listę strzelców lecz oddając silny strzał z sześciu metrów trafił w Kojdeckiego.Rywale w tym spotkaniu okazji do strzelenia szukali głównie ze stałych fragmentów gry, w 82 minucie Smolik po rzucie wolnym strzałem wzdłuż bramki posłał piłkę obok słupka. Natomiast w ostatniej minucie gry po kontrataku Kaszoka, piłka ze środka przeszła na skrzydło do Rutkowskiego, ten ogrywając dwóch obrońców podał ją na wolne pole Frąckowiakowi, który dopełnił formalności z kilku metrów trafił do bramki gości ustalając końcowy wynik na 3:0.

 

 

21 kolejka Haiz IV Ligi

21.04.18

Polonia Łaziska – Szczakowianka Jaworzno 3:0 ( 1:0 )

bramki: Rutkowski 16 min., Mazurek 60 min.,  Frąckowiak 90+2min.

Żółte kartki: Smyla ( Polonia ) i Sanok ( Szczakowianka )

składy drużyn

Polonia Łaziska: Franke – Gersok, Moroń, Widuch, Kaszok, Fabisiak( 62 Frąckowiak), Rutkowski, Mazurek, Smyla( 46 Nowak ), Uniejewski, Badura ( 75 Rafał Nierząd )

Szczakowianka Jaworzno: Kojdecki – Smolik, Dębski, Sanok, Holewa( 87 Leda ), Biskup, Sermak(72 Kędroń ), Molenda( 39 Socha), Czogała, Niedzielski( 68 Kamiński), Janeczko.

 

Sędzia: Adam Jakubczyk ( Katowice )

 

widzów: 100