Jubileusz 90-lecia Polonii:Rodzinny Festyn Sportowy na PolArenie

Sezon piłkarski 2017/2018  trwa w najlepsze zarówno u drużyn seniorskich po juniorów, trampkarzy, młodzików czy orlików, którzy rywalizują na stadionach o ligowe punkty   w poszczególnych klasach rozgrywkowych w naszym kraju  począwszy od ekstraklasy po ligi regionalne i młodzieżowe. Natomiast dla sportowców, działaczy oraz kibiców i całej społeczności w naszym mieście  obecny sezon  jest niezwykle  ważny i wyjątkowy – wyjątkowy, ponieważ  w tym roku  nasza  łaziska sportowa rodzina  funkcjonująca pod szyldem „Polonia” obchodzi swoje okrągłe 90 urodziny. Każdy z nas dobrze wie, że na imprezie takiej rangi nie może zabraknąć dobrej zabawy, rodzinnej atmosfery no i jak przystało na Klub Sportowy –  sportowej i uczciwej rywalizacji zawodników na arenie.O te trzy wymienione powyżej kwestie zadbają organizatorzy Sportowego Festynu Rodzinnego, który w sobotę, 9 września w godz. od 9:00 – 19:00 odbędzie się na Stadionie Miejskim w Łaziskach zwanym przez naszą lokalną społeczność „ PolAreną”. Na ten dzień działacze Polonii mają przygotowany szereg  atrakcji zarówno dla młodszego jak i starszego pokolenia m.in. wszelakiego rodzaju animacje, pokazy w wykonaniu   sekcji młodzieżowych MOSiR-u  Łaziska,pokazy strażackie, malowanie twarzy oraz punkty gastronomiczne i wiele innych. Zaś dorośli w trakcie trwania imprezy będą mogli wziąć udział w licytacji koszulek sportowych, nabyć gadżety łaziskiego klubu oraz wylosować cenne nagrody którymi są:

 

1 Nagroda: bon do sklepu „My Center” w Łaziskach Górnych przy ul. Orzeskiej o wartości 1500 zł ufundowany przez Henryka Łożyńskiego.

 

2 Nagroda: bon do Centrum Handlowego „Silesia” o wartości 1200 zł  ufundowany przez Dariusza Augustyna z firmy „Best Trans”

 

3 Nagroda: bon do sklepu rowerowego „Activa” w Rudzie Śląskiej o wartości 1000 zł ufundowany przez Henryka Dobrzyńskiego, właściciela Hotelu „Modus” w Łaziskach Górnych

 

4 Nagroda: bon do sklepu „My Center” w Łaziskach Górnych o wartości 500 zł ufundowany przez  Henryka Zientka

 

5 Nagroda: bon do sklepu „Activa” w Rudzie Śląskiej o wartości 200 zł ufundowany przez sklep „Activa” z Rudy Śląskiej

 

Sportowy Festyn Rodzinny ma charakter charytatywny, a całkowity dochód zostanie przeznaczony na budowę Centrum Rehabilitacji w Wyrach przy ul. Leszczynowej, w skład którego wejdzie OREW i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Na powstający Ośrodek  czeka ponad 100 rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi z powiatu mikołowskiego. Partnerem tego przedsięwzięcia jest Polskie Stowarzyszenie na  Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną KOŁO z Mikołowa oraz Śląski Związek Piłki Nożnej.

 

Program sobotniego festynu:

 

godz. 9:00 – 14:00  - Mecze ligowe grup młodzieżowych sekcji MOSiR Polonia Łaziska

 

godz. 16:00 – Mecz Haiz IV ligi  Polonia Łaziska – Piast II Gliwice

 

godz. 16:45 – Licytacja koszulek sportowych

 

godz. 17:50 – Licytacja c.d.

 

godz. 18:00 – Losowanie 5 nagród spośród wszystkich zakupionych cegiełek

 

Wszystkich kibiców, sympatyków oraz mieszkańców Łazisk wraz z całymi rodzinami zapraszamy w sobotę na PolArenę by pokazać że poza rywalizacją sportową i dobrą zabawą na trybunach  los osób niepełnosprawnych nie jest nam obojętny i z chęcią okażemy im swoją pomoc oraz wsparcie, na które czekają !!!