Z Polonii Łaziska do Reprezentacji.

Z niższych klas rozgrywkowych piłkarze raczej do reprezentacji kraju nie trafiają. Ale fizjoterapeuci to i owszem: takim przykładem jest sekcja piłkarska Polonii Łaziska Górne.

Pierwszym przykładem jest obecny fizjoterapeuta piłkarzy Polonii - Tomasz Szpunar. Wieści o jego  bardzo dobrej współpracy medycznej z naszymi piłkarzami roznoszą się szybko.Tego przykładem  jest propozycja opieki terapeutycznej Tomasza z reprezentacją Polski  biatlonistów.

Kolejnym przykładem był pracujący z naszymi piłkarzami na przełomie czwartej i trzeciej ligi - fizjoterapeuta Wojciech Herman, wyniki jego pracy dotarły do trenującego wówczas pierwszoligowy GKS Katowice, Adama Nawałki. Skorzystał z propozycji i terminował u boku doświadczonego już fizjoterapeuty - Bartosza Spałka  i praca ta dała mu sukces. Gdy Adam Nawałka objął posadę trenera kadry polskich piłkarzy, dobierał sobie sztab szkoleniowo-medyczny. Powołał do niego również zdolnego Wojciecha Hermana, który pracuje  z reprezentacją do dzisiaj. Swą pracą dołożył małą cegiełkę do sukcesów polskich piłkarzy i pewnie pojedzie z reprezentacją na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata do Moskwy.

W inny sposób do reprezentacji Polski seniorów w hokeju na lodzie  trafił Roch Bogłowski. W pierwszych latach XXI wieku był czołowym piłkarzem Polonii Łaziska, równocześnie studiował na katowickim AWF-ie fizjoterapeutykę. Po odbyciu praktyk w innych klubach piłkarskich, został opiekunem medycznym w ekstraklasowym zespole w hokeju na lodzie, GKS-ie Katowice, a następnie został powołany na funkcję fizjoterapeuty w męskiej Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie.Przy okazji piastuje wysoką funkcję  w zarządzie sekcji hokejowej GKS-u Katowice.

Czwartym fizjoterapeutą, który pracował w Polonii Łaziska był Paweł Kaczmarczyk kiedy łaziscy  piłkarze występowali na arenach trzecioligowych. Wyrobił sobie dobrą markę i po pewnym okresie pracy w Łaziskach otrzymał propozycję pracy w ekstraklasowej sekcji koszykarek, Zagłębia Sosnowiec. Ktoś powie w przeciwieństwie do jego poprzedników " Tylko Ekstraklasa", ale następny krok przed nim czego mu również życzymy.

 

Uwaga młodzi fizjoterapeuci !!! Warto współpracować z piłkarzami Polonii Łaziska !!!

A przy okazji wierzymy, że i trenerzy wychowają naszego młodego piłkarza, który kiedyś zasmakuje gry w reprezentacji Polski.