Do Myszkowa po komplet punktów.

Przed nami druga w tym roku wiosenna kolejka w Haiz IV Lidze. Po nieudanym meczu przed własną publicznością z vice liderem z Radzionkowa na inaugurację, Polonia w  świąteczną  sobotę o pierwszy komplet punktów zagra tym razem na wyjeździe  z MKS-em Myszków. Łaziszczanie   mają dobrą okazję by pokazać, że utrata  punktów w ubiegłym tygodniu była tylko chwilową niedyspozycją.

 

Myszkowski klub założony został 17 stycznia 1947 roku. Funkcjonował pod różnymi nazwami: Jedność Myszków, Kombajn Myszków, Stal Myszków, Papiernik Myszków, Krisbut Myszków, MŻKS Myszków, KS Myszków i obecnie MKS Myszków. Założycielami klubu byli m.in. Aleksander Szteinhagen, Czesław Lipowski, Aleksander Flak, Jan Merta, Tadeusz Garas, Henryk Madej i Kazimierz Męcik. 

Od początku działała sekcja piłki nożnej. W latach 50. powołano sekcje: motorową, lekkoatletyczną, strzelecką. W latach 60. wszystkie sekcje, oprócz piłki nożnej, zostały ze względu na brak pieniędzy na ich prowadzenie zlikwidowane. W 1962 r. klub przekształcony został w Międzyzakładowy Klub Sportowy, który 10 lat później został rozwiązany. 

Złote lata klubu rozpoczynają się w 1989 r. Drużyna wywalcza kolejne awanse, by w 1993 r. występować już w III lidze, jako Papiernik Myszków. Dzięki sponsorowi Krzysztofowi Czyżowi, którego pieniądze pozwalają na wzmocnienie kadrowe zespołu. Od 1995 r. klub występuje w II lidze jako Krisbut/Papiernik Myszków. W 1997 r. jest o włos od awansu do ekstraklasy. Później ze sponsoringu wycofuje się Krzysztof Czyż. Dochodzi do fuzji z Zielonymi Żarki, ale na krótko. Kolejne lata to degradacja ligowa. W efekcie zespół kończy w IV lidze. W sezonie 2009/2010  MKS Myszków awansował do III ligi, ale ze względu na problemy finansowe musiał wycofać się z rozgrywek i od kolejnego sezonu występował w klasie okręgowej. Obecnie drużyna MKS-u gra w IV lidze. 

 

W historii Polonia rozegrała z myszkowskim zespołem trzy mecze ligowe, bilans tych spotkań to dwa zwycięstwa i jedna porażka. Jesienią na PolArenie, łaziszczanie po golach strzelonych przez Moronia i Frąckowiaka wygrali 2:1.

Po rundzie jesiennej drużyna z Myszkowa zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli z 22 zdobytymi punktami, siedmioma zwycięstwami, jednym remisem oraz ośmioma porażkami. W miniony weekend piłkarze MKS-u na inaugurację rundy wiosennej wygrali na wyjeździe z Górnikiem Piaski 1:0.

 

Mecz między MKS-em Myszków i Polonią Łaziska w 18 kolejce Haiz IV Ligi  zostanie rozegrany w Wielką Sobotę tj. 31 marca o godz. 13:00 na stadionie w Myszkowie.