Zakończenie sezonu piłkarskiego grup młodzieżowych w Łaziskach z Janem Furtokiem.

W poniedziałek 19 czerwca br. na stadionie miejskim w Łaziskach Górnych przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się festyn sportowy podsumowujący sezon piłkarski 14 grup młodzieżowych sekcji piłki nożnej MOSiR Polonia Łaziska. Udział wzięło ponad 270 młodych adeptów piłkarstwa oraz licznie przybyli rodzice i dziadkowie.

W tym roku imprezę  zaszczycił swoją osobą były, wielokrotny reprezentant Polski, czołowy piłkarz lig polskiej i niemieckiej z lat 80/90 – Jan Furtok. Pan Jan rozdał 

 dziesiątki autografów na przygotowanych swoich fotografiach, pozował do zdjęć indywidualnych oraz grupowych z drużynami, a także wspominał wiele ciekawych epizodów ze swojej bogatej, piłkarskiej kariery.

Impreza miała charakter pikniku sportowego, oprócz meczów pokazowych rozgrywanych na boisku głównym, które było podzielone na kilka mniejszych, wodzirej zapraszał wszystkich do gier i zabaw.

Młodzi sportowcy mogli korzystać podczas festynu z kilku  „dmuchańców”, zjeżdżalni,  postrzelać karne do specjalnej punktowanej bramki, zjeść posiłek, cukrową watę czy zamówić sportowe pamiątki ze swoją podobizną. Zabawa przy muzyce trwała kilka  godzin. 

Festyn został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a w jego sprawnej organizacji pomagali trenerzy pracujący na co dzień z dziećmi i młodzieżą oraz wolontariusze.

 

Poniżej prezentujemy krótki materiał filmowy z przebiegu imprezy:

https://www.youtube.com/watch?v=TvPc_CN02q0