Polonia w ćwierćfinale Pucharu Polski.

W sobotnie  letnie popołudnie na tydzień przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018, zespół łaziskiej Polonii na kameralnym stadionie w Woli rozegrał mecz pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Tychy z beniaminkiem ligi okręgowej – drużyną miejscowego Sokoła i mimo tego, że obydwóm zespołom na murawie mocno przyświecało słońce i nie można było odmówić im woli walki to  zwycięsko z tej rywalizacji  wyszli Poloniści, którzy po pomysłowej i efektownej grze pokonali gospodarzy 4:0 zapewniając sobie awans do ćwierćfinału tych rozgrywek. Łaziszczanie zdobyli gole po następujących akcjach:

 

26 min. 0:1 Fabisiak wypuszcza z piłką Mazurka na wolne pole następnie Mazurek ze skrzydła zacentrował ją do Gielzy i napastnik łaziszczan strzałem głową z pięciu metrów umieszcza ją w bramce gospodarzy

 

 

32 min. 0:2  Po wrzutce Gersoka, piłkę w polu karnym otrzymał Łęszczak będący przy długim słupku i strzałem głową  pokonuje golkipera Sokoła

 

38 min. 0:3  Po wyrzucie piłki z autu przez Gersoka, ta trafia na środek pola do Rafała Nierząda, który płaskim podaniem obsłużył jeszcze Mazurka i pomocnik Polonii w sytuacji sam na sam lekkim strzałem posyła futbolówkę obok golkipera rywali.

 

88 min. 0:4 Po indywidualnej akcji czwartego gola zdobywa Just

 

I Runda Pucharu Polski podokręgu Tychy

 

Sokół Wola – Polonia Łaziska 0:4 ( 0:3 )

 

bramki:  Gielza – 26 min.

             Łęszczak – 32 min.

             Mazurek – 38 min.

             Just – 88 min.

 

 

skład Polonii:  Gocyk – Gersok, Uniejewski, Otrzonsek, Łęszczak, Widuch( 75 Karol Nierząd), Rafał Nierząd, Nowak, Fabisiak( 64 Just), Mazurek, Gielza( 26 Frąckowiak)

 

Bramki i akcje z tego spotkania znajdują się pod poniższym linkiem

https://www.youtube.com/watch?v=TjYm7NxOZFk