Zwycięstwo i piękna gra.

Taką Polonię jak w minioną sobotę chcemy oglądać jak najczęściej.W meczu 15 kolejki Haiz IV Ligi z RKS-em Grodziec  łaziszczanie dominowali niemal przez większość spotkania prezentując na murawie piękną grę oraz bardzo dobrą taktykę dzięki czemu odnieśli kolejne zasłużone  zwycięstwo i zameldowali się w tabeli na czwartym miejscu.

Tak jak na wstępie podopieczni trenera Odrobińskiego od początku zademonstrowali rywalom koncertową grę, stwarzali mnóstwo dogodnych sytuacji nie ustępując pola gry zdeterminowanym zawodnikom z Grodźca. Pierwszy sygnał do ataku dał Mazurek, który w drugiej minucie otrzymując piłkę na skrzydle  ze środka od Fabisiaka strzelił zza szesnastki obok bramki Webera. Cztery minuty później strzał Fabisiaka zza pola karnego miejscowych po akcji z Frąckowiakiem wylądował w rękach golkipera RKS-u. W 9 minucie rywale chcąc się odgryźć łaziszczanom za dwie akcje przeprowadzili kontrę po której w sytuacji sam na sam jeden z będzińskich piłkarzy uderzył obok lewego słupka bramki  strzeżonej przez Gocyka. Kolejna akcja w tym meczu miała miejsce w 15 minucie. Z rzutu wolnego wysoko nad głowami zawodników centrował Smyla lecz piłka minęła światło bramki. Później na murawie oglądaliśmy  zaciętą grę obu zespołów lecz obyło się bez klarownych sytuacji,a gra w środkowej strefie boiska opierała się głównie na wybijaniu piłki by nie dopuścić do zagrożenia pod jedną i drugą bramką. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 27 minuty kiedy Poloniści znów zaatakowali, wówczas po kolejnym stałym fragmencie gry, Smyla z rzutu rożnego dośrodkował w pole karne gdzie jednego z łaziskich piłkarzy świetnym refleksem uprzedził Weber wybijając piłkę daleko od własnej bramki po czym osiem minut później Gocyk zaliczył skuteczną interwencję po strzale z rzutu wolnego z ok. 25 metrów jednego z graczy gospodarzy. W 38 minucie  Fabisiak wrzutką z narożnika boiska chciał przechytrzyć Webera jednak  bramkarzowi RKS-u z nadludzkim wysiłkiem udało się przenieść piłkę nad poprzeczką z kolei 60 sekund później w polu karnym gospodarzy jeden z łaziskich graczy został sfaulowany przez rywala i  arbiter wskazał na rzut karny dla Polonistów, którego na gola w 40 minucie zamienił Fabisiak.

W pierwszym kwadransie drugiej odsłony obserwowaliśmy wymianę ciosów akcja za akcję w wykonaniu obu ekip z tym, że zaczął się on  po myśli gospodarzy i w 47 minucie  po centrze z rzutu wolnego, w polu karnym Polonistów sprytem wykazał się Zalewski, który  pokonując Gocyka doprowadził  do remisu. Po stracie gola uderzeniem z dystansu zrewanżował się Widuch jednak bez efektu bramkowego. W 50 minucie szczęścia próbowali rywale lecz futbolówka po strzale zza szesnastki  jednego z piłkarzy Grodźca  przeszła nad spojeniem słupka z poprzeczką łaziskiej bramki, a już w 57 minucie było  2:1 dla Polonii.Wówczas po wrzutce Fabisiaka z rzutu rożnego strzał w polu karnym RKS-u oddał Moroń  jednak to Gancarczyk, który chciał zablokować uderzenie łaziskiego defensora wbił  piłkę do własnej bramki.  Po upływie trzech  minut  dwójkową akcją popisali się podopieczni trenera Krystiana Odrobińskiego lecz Badurę po podaniu od Fabisiaka ze środka boiska uprzedził Weber  skutecznie powstrzymując strzał pomocnika Polonii, a chwilę później Domański spudłował oddając niecelne uderzenie obok bramki strzeżonej przez Gocyka. Po tym ostatnim jak się okazało zagrożeniu rywali, inicjatywa należała już do Polonii przez co w 79 minucie podwyższyła ona rezultat na 3:1 po strzale Frąckowiaka, który otrzymał piłkę od dośrodkowującego ją z rzutu rożnego aktywnego Fabisiaka. Jeszcze w ostatnich minutach gry wspomniany Fabisiak będący jednym z wyróżniających się tego dnia zawodników w  łaziskim teamie najpierw trafił w słupek natomiast w ostatniej sekundzie postawił pieczę nad zwycięstwem Polonii i strzelając czwartego gola ustalił końcowy rezultat na 4:1.

15 kolejka Haiz IV Ligi

18.11.17

RKS Grodziec - Polonia Łaziska 1:4 ( 0:1 )

bramka dla RKS-u Grodziec: Zalewski - 47 min.

bramki dla Polonii:  Fabisiak - 2( 40 min. z karnego, 90+4 min.), Gancarczyk – 57 min. ( samobójcza ), Frąckowiak – 79 min.

żółte kartki: Bochenek, Otwinowski, Domański, Wołczyk ( wszyscy RKS Grodziec ) i Mazurek ( Polonia Łaziska )

RKS Grodziec: Weber - Bochenek( 46 Pryszcz), Wilk, Otwinowski, Garczarczyk, Koch, Baran, Maciongowski( 46 Zalewski), Waśniewski, Krzos( 70 Wołczyk), Domański( 85 Krawczyk)

Polonia Łaziska: Gocyk - Gersok( 61 Gielza), Otrzonsek, Moroń, Widuch, Mazurek( 66 Kruk), Frąckowiak( 84 Suszek), Nowak, Smyla, Fabisiak, Badura

sędzia: Rafał Rokosz ( Katowice )