Liga, czas, Start ! Inauguracja na PolArenie.

 Po blisko dwóch miesiącach  przerwy od rozgrywek , w nadchodzący weekend na boiskach Haiz IV Ligi rozpocznie się wyczekiwany przez kibiców sezon 2018/19, w którym piłkarze Polonii rundę jesienną zainaugurują przed własną publicznością meczem z drugim zespołem Tyskiego Sportu S.A. Tychy. 

 

Pierwszy rywal łaziszczan w walce o ligowe punkty, w ubiegłym sezonie zajął w tabeli drugiej grupy siódmą lokatę. Na 30 rozegranych spotkań, tyszanie odnieśli 12 zwycięstw, 6 remisów i ponieśli 12 porażek ( 42 zdobyte punkty )strzelając w sumie 74 bramki i tracąc 58.Z kolei podopieczni trenera Krystiana Odrobińskiego, którzy sezon 2017/18 spędzili w grupie pierwszej z 30 meczów wygrali połowę , sześć razy doszło do podziału punktów, a w dziewięciu przypadkach łaziszczanie musieli przełknąć gorycz porażki. Liczba punktów zdobytych przez Polonistów wyniosła 51 przy łącznym stosunku bramek 66:45 co dało im w końcowej klasyfikacji piąte miejsce.

 

Spoglądając jeszcze na statystyki, obydwie drużyny w rozgrywkach ligowych spotkały się ze sobą dwunastokrotnie. Dziewięć razy wygrała Polonia, raz był remis, a dwa razy lepszy okazał się tyski zespół.

 

Mecz z Tyskim Sportem II S.A  Tychy inaugurujący sezon 2018/19  zostanie rozegrany w sobotę, 11 sierpnia o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych przy ul. Sportowej 3. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na PolArenę zachęcając jednocześnie do głośnego, sportowego i kulturalnego dopingu.