Walczyli do końca.

Drugiej porażki ligowej w rundzie jesiennej tego sezonu doznali piłkarze Polonii, którzy mimo ambitnej postawy oraz walki do ostatniej akcji, tym razem na wyjeździe przegrali jedną bramką z LKS-em Czaniec.

 

Od samego początku obydwa zespoły narzuciły szybkie tempo, a pierwsza sygnał do ataku dała Polonia. W czwartej minucie po składnej akcji, uderzenie Badury zza pola karnego gospodarzy pewnie zatrzymał Kozieł. Cztery minuty później okazję mieli rywale lecz wrzutkę Żaka z rzutu wolnego wybronił Franke. Później na boisku nie odnotowaliśmy groźniejszych sytuacji, ponieważ gra była wyrównana,  ale nietrudno było zauważyć, że gospodarzom zależało na szybkim zdobyciu bramki. Na szczęście podopieczni Krystiana Odrobińskiego będący nastawieni w tej połowie na grę z kontry, błyskawicznie odpierali ataki LKS-u, ale gdy tylko łaziszczanie znaleźli się przy piłce wychodząc z kontratakiem to miejscowi skutecznie zastawiali na nich pułapki ofsajdowe. Tak było do 34 minuty. Wtedy  po centrze jednego z czanieckich piłkarzy z rzutu rożnego, nastąpiło zamieszanie w polu karnym Polonistów, w którym najlepiej odnalazł się Karcz umieszczając piłkę w siatce po strzale z bliskiej odległości. Do przerwy łaziszczanie szukali jeszcze okazji  by doprowadzić do remisu, ale dobrze grający w obronie zawodnicy z Czańca na wiele im nie pozwolili.

Po zmianie stron, gra obu zespołów była wyrównana, ale to Polonia zaczęła narzucać swój styl gry przeciwnikom i stwarzać sytuacje jednak łaziszczanom brakowało postawienia tej przysłowiowej kropki nad „i” gdyż mimo ich wielu oddanych prób futbolówka nie potrafiła wpaść do czanieckiej bramki. Natomiast gospodarze będąc dobrze ustawieni w defensywie wyprowadzili kilka kontrataków, ale obyło się bez straty gola, ponieważ  strzały Karcza  minęły światło bramki. Jeszcze w ostatnich minutach spotkania mocno przyspieszyli Poloniści, którzy rzucając wszystko na jedną kartę robili wszystko by wyszarpać jeden punkt,ale  najpierw Prochownikowi brakło milimetrów by sięgnąć piłki po szybkim podaniu od partnera z lewej strony, w wyniku czego wyszła ona poza plac gry. Z kolei w ostatniej akcji meczu, Uniejewski strzałem z bliskiej odległości trafił w słupek.

 

 

2 kolejka Haiz IV Ligi

15.08.18

LKS Czaniec - Polonia Łaziska 1:0 ( 1:0 )

gol dla Czańca: Karcz - 34 min.

żółte kartki: Kaczmarczyk ( LKS Czaniec ) i Habor ( Polonia )

 

sędzia: Mateusz Bielawski ( Katowice )

 

składy drużyn:

LKS Czaniec: Kozieł - Żak, Świerczyński, Karcz, Ilya, Stróżak( 64 Lewandowski ), Zakrzewski, Palarczyk( 75 Jurczak ), Marczyński( 90 Handy ), Stawowy

Polonia Łaziska: Franke - Gersok( 46 Smyla ), Moroń( 69 Jikia ), Kaszok, Fabisiak, Bajor, Habor( 84 Prochownik ), Skiba( 46 Widuch), Nowak, Uniejewski, Badura( 46 Adamczyk).