Przed meczem z LKS-em Goczałkowice Zdrój.

Przed piłkarzami trenera Krystiana Odrobińskiego trzeci wyjazdowy pojedynek ligowy z rzędu. W ramach 26 kolejki drugiej grupy Haiz IV Ligi, Polonia Łaziska zmierzy się z LKS-em Goczałkowice  Zdrój.

W rundzie rewanżowej nasi sobotni przeciwnicy, którzy od siedmiu ostatnich meczów są niepokonani na boisku w roli gospodarza ( cztery zwycięstwa i trzy remisy ) z liczbą  32 punktów znajdują się na ósmej pozycji w tabeli notując po osiem zwycięstw i remisów oraz dziewięć porażek. Jako gospodarze, goczałkowiccy piłkarze w jedenastu spotkaniach zdobyli dotychczas 17 punktów ( bilans czterech zwycięstw, pięciu remisów i dwóch porażek ). W ubiegłą sobotę  LKS pokonał 5:1 Dąb Gaszowice.

Poloniści mający za sobą świetny występ w Ustroniu( zwycięstwo z Kuźnią 3:2 w ostatniej minucie gry po skutecznym trafieniu Dawida Kaszoka z rzutu karnego)  po 24 meczach mają na swoim koncie 42 punkty, na które składa się bilans dwunastu zwycięstw, sześciu remisów i sześciu porażek. W pojedynkach wyjazdowych, łaziszczanie w tym sezonie zdobyli do tej pory 22 punkty wygrywając siedem razy, raz remisując i ponosząc cztery porażki.

W całej swojej historii obydwa zespoły o ligowe punkty zmierzyły się ze sobą siedmiokrotnie kolejno w sezonach 1991/1992, 1992/1993 i 1993/1994 oraz w  obecnym sezonie. W  okresie od 1991 do 1994 roku, łaziszczanie zwyciężyli  we wszystkich sześciu pojedynkach z goczałkowicką drużyną z kolei w rundzie jesiennej sezonu 2018/19, w rywalizacji rozegranej na PolArenie, Polonia po golu strzelonym przez Artura Moronia,  zremisowała z LKS-em Goczałkowice Zdrój 1:1.

 

Mecz 26 kolejki Haiz IV Ligi gr. śląskiej II z drużyną LKS-u Goczałkowice Zdrój  rozegrany zostanie w sobotę, 18 maja o godz. 17:00 na sztucznej nawierzchni boiska w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Legionów 145. Serdecznie zapraszamy !!!