W opinii trenera.

Komentarz trenera Krystiana Odrobińskiego po triumfie piłkarzy Polonii  nad Kuźnią Ustroń w 25 serii spotkań Haiz IV Ligi gr. śląskiej II:

Przyjeżdżając do Ustronia, zobaczywszy przepiękną murawę boiska od razu wiedziałem, że zobaczymy tu ciekawe widowisko, gdyż spotkały się dwie bardzo dobre drużyny potrafiące grać w piłkę. I tak też się stało. To jednak my byliśmy stroną dyktującą warunki tego meczu,częściej utrzymując się przy piłce i grając dojrzalszą piłkę. Mecz ułożył się dla nas idealnie, bo już po 15 minutach wygrywaliśmy 2:0, a mecz mógł zamknąć Badura, który miał piłkę na głowie na 3:0, po idealnej wrzutce Adamczyka. Po przerwie na 3:1 znów mógł podwyższyć Badura, ale niestety się nie udało i gospodarze doprowadzili do remisu. Widziałem w chłopakach chęć zwycięstwa i w samej końcówce mogliśmy już przed rzutem karnym doprowadzić do zwycięstwa sytuacjami Wagnera, po strzale w poprzeczkę czy sytuacji Smyli sam na sam z bramkarzem.  Skupiamy się już na kolejnym meczu, gdzie zagramy z drużyną z Goczałkowic, która ma w swoich szeregach ciekawych piłkarzy i odpaliła w drugiej połowie rozgrywek, nie przegrywając już od 7 spotkań, na "swojej" sztucznej murawie w Czechowicach.